Wisła Krakbet Kraków mistrzem Polski!

Wisła Krakbet Kraków po raz pierwszy w historii futsalu została mistrzem Polski. Biała Gwiazda wygrała po rzutach karnych w Chojnicach z Red Devils.

Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę trzeciego meczu finałowego. W regulaminowym czasie był bezbramkowy remis. Gole nie padły w pierwszej części dogrywki. 25 sekund przed drugiej części dodatkowego czasu Red Devils Chojnice objął prowadzenie, ale na niespełna 7 sekund przed ostatnią syreną goście doprowadzili do wyrównania.

W rzutach karnych blisko wygranej po pięciu seriach była Wisła, ale Biała Gwiazda nie wykorzystała dwóch ostatnich szans i gospodarze doprowadzili do remisu. W dodatkowej serii pomylił się Łukasz Sobański, a Marcin Kiełpiński trafił do siatki i w obozie Wisły zapanowała wielka radość. Finał (3. mecz): Red Devils Chojnice - Wisła Krakbet Kraków 1:1 (0:0, 0:0) k. 2:3.

Sobański 50' - Vakhula 50'

Rzuty karne: 0:0 - Mączkowski (ponad), 0:0 - Despotović (obrona), 1:0 - Kaźmierczak, 1:1 - Vakhula, 1:1 - Pieczyński (słupek), 1:2 - Zadorożnyj, 1:2 - Sundeev (obrona), 1:2 - Kusia (obrona), 2:2 - Kolesnik, 2:2 - Pater (słupek), 2:2 - Sobański (obrona), 2:3 - Kiełpiński. Stan rywalizacji:

3:0 dla Wisły Krakbet Kraków.

W spotkaniu zamykającym sezon, którego stawką był brązowy medal Pogoń 04 Szczecin przegrała z FT Gattą Active Zduńska Wola 0:2. W pierwszym spotkaniu padł remis 2:2 i trzecie miejsce zajęły Koty ze Zduńskiej Woli. Portowcy, zwycięzcy sezonu zasadniczego, zajęli najgorsze miejsce z możliwych, czyli czwarte.

Mecz o 3. miejsce (rewanż): Pogoń ' 04 Szczecin - FT Gatta Active Zduńska Wola 0:2 (0:1)

Strzelczyk 17', Olejniczak 40'.

Pierwszy mecz: 2:2.

Do ostatnich minut trwała rywalizacja o utrzymanie w ekstraklasie. W pewnym momencie ligowy byt miał niemal pewny AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk, który prowadził w Rudzie Śląskiej z Gwiazdą. Jednak zespół z Górnego Śląska, który już od tygodnia wie, że spadł z ligi wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca.

W drugim spotkaniu GKS Tychy pokonał AZS Uniwersytet Śląski Katowice 3:2, prowadząc do przerwy 3:0. Obydwa zespoły zachowały ligowy byt.