Futsal: Trzy remisy i horror w Gdańsku

Z pięciu sobotnich spotkań ekstraklasy futsalu aż trzy mecze kończyły się podziałem punktów. Do niespodzianki doszło w Bielsku-Białej.

Michał Piegza
Z wysokiego "c" derbowy mecz z Gwiazdą Ruda Śląska rozpoczęła GAF Jasna Gliwice. Gospodarze już po czterech minutach prowadzili 3:0, a potem kontrolowali przebieg wydarzeń na placu gry ostatecznie zwyciężając 4:1.Punkty w sobotę stracił wicelider. Gatta Active Zduńska Wola zremisowała w Chojnicach z Red Devils 2:2, mimo że prowadziła w meczu już 2:0. Remis niespodziewanie zanotował także mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała, który we własnej hali podzielił się punktami z Euromastrem Chrobrym Głogów. Gospodarze punkt uratowali dopiero w końcówce spotkania.
Problemów ze zdobyciem kolejnych trzech punktów nie miał lider. Wisła Krakbet Kraków pierwszego gola w spotkaniu z AZS Uniwersytetem Śląskim Katowice zdobyła dopiero po kwadransie, ale potem było już łatwo punktować rywala. Warto zaznaczyć, że bramkę byłemu klubowi zdobył aktualny zawodnik Akademików Błażej Korczyński, jeden z najskuteczniejszych futsalistów w historii ekstraklasy. Drugie "oczko" w sezonie zdobył AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk. W spotkaniu z Red Dragons Pniewy gospodarze prowadzili do 38. minuty. Wówczas beniaminek wyrównał, a po chwili wyszedł na prowadzenie. Jednak w ostatniej minucie Akademicy doprowadzili do remisu.

GAF Jasna Gliwice - Gwiazda Ruda Śląska 4:1 (3:0)
Kiełpiński 2', Mizgajski 4', Śmiałkowski 4', Diemishev 40' - Siadul 36'

Red Devils Chojnice - Gatta Active Zduńska Wola 2:2 (0:1)
Ivanov 33', 39', - Stanisławski 14', Milewski 28'

AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Wisła Krakbet Kraków 3:5 (1:2)
Kowaluk 19', Jasiński 39', Korczyński 40' - Ricardo 15', Morawski 16', 38', Budniak 25', Vakhula 28'

AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk - Red Dragons Pniewy 3:3 (0:1)
Osłowski 30' Depta 33', Pawicki 40' - Solecki 8', Zdankiewicz 39', Frejtag 40'

Rekord Bielsko-Biała - KGHM Euromaster Chrobry Głogówv 4:4 (1:2) Polasek 10', 35', 38', Franz 39' - Niedźwiedź 8', Szala 12', Pieczyński 27', 35'