Futsal: Nikt nie chce spaść. Pogoń 04 coraz niżej

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W 17. serii spotkań punktowała większość zespołów walczących o ligowy byt. W coraz trudniejszej sytuacji w tabeli znajduje się Pogoń '04 Szczecin.

Ostatni w tabeli AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk po chwilowej zadyszce znowu zaczął punktować. Akademicy w niedzielę pokonali w Szczecinie Pogoń 04 i zbliżyli się do Portowców na dystans zaledwie trzech punktów.

Przedostatni w lidze AZS Uniwersytet Śląski Katowice, jako jedna z nielicznych drużyn z dołu ligi, nie zapunktował w 17. serii. Akademicy gładko przegrali w Głogowie z Euromasterem Chrobrym 0:4, ale do bezpiecznej strefy wciąż tracą niewiele. [ad=rectangle]

Ciekawie było w potyczce mistrzów Polski Rekordu Bielsko-Biała z Red Devils Chojnice. Czerwone Diabły stawili podopiecznym Adama Krygera duży opór. Na niespełna trzy minuty przed końcem meczu Red Devils prowadził 3:2, ale Górale zdołali doprowadzić do remisu, a na pół minuty przed końcem zdobyli zwycięskiego gola.

Pogoń '04 Szczecin - AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk 3:5 (2:2) Kubik 4', 33', Jurczak 16' - Pawicki 10', 24', 30', Kostuch 12', Cirkowski 25'

Rekord Bielsko-Biała - Red Devils Chojnice 4:3 (1:1) Kameko 13', Janovsky 22', Machura 38', Szymura 40' - Sobański 15', Kolesnik 29', 38'

KGHM Euromaster Chrobry Głogów - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 4:0 (2:0)