Rosjanie i Hiszpanie w finale mistrzostw Europy w futsalu

W czwartkowych półfinałach mistrzostw Europy w futsalu, reprezentacja Rosji po emocjonującym spotkaniu pokonała Serbię, zaś Hiszpania triumfowała w starciu z Kazachstanem.

Tomasz Rosiński

Faworytami pierwszej konfrontacji 1/2 finału ME byli Rosjanie, którzy przed dwoma laty wywalczyli srebrny medal w tej imprezie. Jednak gospodarze turnieju zamierzali postawić rywalom trudne warunki gry, co im się udało.

Wynik pojedynku w 13. minucie otworzył gwiazdor Sbornej - Eder Lima, który wykorzystał błąd serbskiej defensywy i zdobył gola strzałem z ostrego kąta.

Po zmianie stron niesiona dopingiem swoich kibiców serbska kadra potrafiła doprowadzić do remisu po trafieniu Mladena Kocicia w 26. minucie. W ostatnim fragmencie meczu trwała wymiana ciosów, a na bramkę Siergieja Abramowa (33. min.) potrafił odpowiedzieć Milos Simić (36. min.). W międzyczasie czerwoną kartkę otrzymał Lima, zaś po regulaminowym wymiarze gry był remis 2:2 i doszło do dogrywki.

W dodatkowym czasie bramkę zdobył Romulo (44 min.), na którą już nie potrafili odpowiedzieć Serbowie.

W drugim półfinale wyżej notowana była Hiszpania, która w trakcie ostatniego Euro zdobyła brąz. Jednak lepiej rywalizację rozpoczął Kazachstan, który już w 4. minucie wygrywał po zagraniu Aleksandra Dowgana. Hiszpańscy zawodnicy odpowiedzieli już cztery minuty później za sprawą Raula Garcii.

Od tego momentu reprezentanci Hiszpanii przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i między 17. a 27. minutą z zanotowali trzy gole, obejmując prowadzenie 4:1.

Wydawało się, że już nic się podczas tej potyczki nie wydarzy, lecz Kazachowie podjęli jeszcze rękawicę, zdobywając kontaktową bramkę w 38. minucie. Hiszpanów było stać na wyprowadzenie decydującego ciosu (Raul Campos w 39. minucie) i to oni zagrają w sobotnim finale mistrzostw Starego Kontynentu.