Hiszpanie mistrzami Europy! Brązowy medal dla Kazachstanu

W spotkaniu finałowym mistrzostw Europy w futsalu, reprezentacja Hiszpanii okazała się lepsza od kadry Rosji. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Kazachowie, którzy w starciu o brąz pokonali gospodarza turnieju, Serbię.

Tomasz Rosiński

Zanim na boisko wybiegli główni bohaterowie wieczoru w meczu o 3. miejsce zmierzyły się zespoły Kazachstanu oraz Serbii. Niemalże przez całą pierwszą połowę trwała wyrównana walka i żadnej z ekip nie udawało się trafić do bramki rywali. Dopiero tuż przed przerwą kazachską drużynę na prowadzenie wyprowadził Douglas.

Po zmianie stron kolejnym ciosem dla serbskiej kadry był gol zdobyty przez Zhamankulowa. Od tego momentu gra gospodarzy ME 2016 zupełnie się posypała, co skrzętnie wykorzystali przybysze ze wchodu Starego Kontynentu, którzy w 34. minucie prowadzili już 5:0. Serbowie na otarcie łez zdobyli jeszcze dwie bramki, ale to Kazachowie wywalczyli brązowe medale.

Równie jednostronny przebieg, jak rywalizacja o brąz, miała finałowa potyczka Euro. Od początku pojedynku swój styl gry chcieli się narzucić Hiszpanie, którzy pierwszą bramkę zdobyli w 9. minucie, zaś jej autorem był Alex. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego swoich rywali dobili pomiędzy 16 a 17 minutą, kiedy to zaliczyli trzy trafienia (4:0).

Doświadczona drużyna Hiszpanii, mając wysokie prowadzenie, starała się tylko kontrolować boiskowe wydarzenia, a jej zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Ostatecznie Miguelin oraz spółka triumfowali 7:3 i po raz siódmy w historii zostali mistrzami Europy.

Najlepszymi strzelcami turnieju okazali się Ricardinho (Portugalia) oraz Serik Zhamankulow (Kazachstan), którzy zapisali na swoich kontach po sześć goli.

Kolejną dużą imprezą w futsalu będzie mundial, który odbędzie się w Kolumbii od 10 września do 1 października 2016 roku.