Futsal: Lider przegrał w Toruniu!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  /
PAP / /

W poniedziałek dokończono 19. kolejkę w Ekstraklasie futsalu. Lider tabeli Gatta Active Zduńska Wola w Toruniu grała z beniaminkiem. Goście długo prowadzili, ale w końcówce gole na wagę wygranej zdobyli gospodarze.

Gatta Active Zduńska Wola w meczu z FC Toruń szybko objęła prowadzenie i miała kolejne szanse na podwyższenie prowadzenia. Kilka okazji zmarnował autor pierwszego gola Michał Marciniak.

Wydawało się, że lider ekstraklasy ma pojedynek pod kontrolą. Jednak w 37. minucie błąd popełnił Arkadiusz Skrzypczyński, który nie trafił w piłkę we własnym polu karnym, przejął ją rywal i dograł do Cleversona Fernandesa, a ten trafił do pustej bramki. W ostatniej minucie beniaminek zadał drugi cios, a gola zdobył Marcin Mikołajewicz.

Wygrana torunian sprawiła, że lider tabeli może do play-off przystępować z mniej uprzywilejowanej pozycji, a przy złym splocie zdarzeń zagrać zaledwie o brązowy medal. Z kolei gospodarze wciąż mają szansę na 4. miejsce w lidze.

Teraz ligowców czekają 3 tygodnie przerwy. Reprezentacja Polski zmierzy się z Kazachstanem (22 marca w Szczecinie) w pierwszym meczu barażowym do mistrzostw świata.

FC Toruń - Gatta Active Zduńska Wola 2:1 (0:1) Fernandes 37', Mikołajewicz 40' - Marciniak 2'