Futsal: Remis Polaków w barażu

W pierwszym meczu barażowym o awans do mistrzostw świata reprezentacja Polski zremisowała w Szczecinie z dużo wyżej notowanym Kazachstanem 1:1.

Michał Piegza
PAP

Rzutem na taśmę reprezentacja Polski wywalczyła remis z należącym do światowej czołówki futsalu Kazachstanem. W pierwszym meczu barażowym o udział w mistrzostwach świata goście szybko objęli prowadzenie.

W 4. minucie po strzale sprzed pola karnego Serik Zamankulov zmienił tor lotu piłki i padł gol dla Kazachstanu. Goście mieli kolejne okazje na podwyższenie wyniku, ale dobrze w bramce reprezentacji Polski spisywał się Rafał Krzyśka.

Wydawało się, że nasi reprezentanci przegrają z Kazachstanem w najniższych z możliwych rozmiarów. Jednak w ostatniej minucie biało-czerwoni zdobyli gola. Po dograniu z autu przed pole karne Michała Kubika Marcin Mikołajewicz płaskim strzałem doprowadził do wyrównania.

Rewanż rozegrany zostanie w Ałmatach 12 kwietnia.

Polska - Kazachstan 1:1 (0:1)
0:1 - Zamankulov 4'
1:1 - Mikołajewicz 40'

Polska: Nawrat, Krzyśka – Gładczak, Krawczyk, Kriezel, Kubik, Lutecki, Marek, Mikołajewicz, Mizgajski, Pater, Solecki, Wojciechowski, Zastawnik.

Kazachstan: Higuita, Shamro – Knaub, Grebonos, Zamankulov, Leo, Pengrin, Suleimenov, Dovgan, Pershin, Mun, Taku, Nurgozhin, Douglas.

Polska wywalczy awans do mistrzostw świata?