Futsal: Mistrzostwa świata nie dla Polaków. Klęska w rewanżu

Remis z Kazachstanem 1:1 w pierwszym meczu barażowym do mistrzostw świata mógł dawać nadzieje na awans. W rewanżu wyżej notowany rywal szybko pozbawił Polaków złudzeń, ostatecznie zwyciężając 7:0.

Michał Piegza
PAP

Na drugi w historii udział reprezentacji Polski w futsalu w mistrzostwach świata będziemy musieli poczekać kolejne cztery lata. Biało-czerwoni do tej pory w finałach występowali jedynie w 1992 roku.

W pierwszym meczu barażowym Polska zremisowała z Kazachstanem 1:1. Przed rewanżem, mimo że naszym reprezentantom nie dawano większych szans, tryskali oni optymizmem. Niestety Polacy w Ałmatach szybko zostali sprowadzenie na ziemię.

Kazachstan już po sześciu minutach prowadził 3:0 i pewne było, że to zespół mający w składzie wielu naturalizowanych zawodników pewnie zwycięży. Pierwszego gola dla Kazachów zdobył... ich bramkarz, uderzeniem z okolic połowy boiska. Ostatecznie gospodarze pokonali Polskę 7:0 i to oni zagrają w mistrzostwach świata w Kolumbii (14 września - 2 października).

Kazachstan - Polska 7:0 (5:0)
Higuita 2', 5. Zamankulow 5, 13', Douglas 6', 15', Leo 26,' Knaub 30'.

Kazachstan: Higuita, Shamro – Leo, Dovgan, Pershin, Douglas, Knaub, Grebonos, Zamankulov, Pengrin, Suleimenov, Mun, Taku, Murzabayev.

Polska: Krzyśka, Nawrat - Kubik, Pater, Zastawnik, Mikołajewicz, Kaczmar, Wojciechowski, Mizgajski, Solecki, Lutecki, Jakubiak, Marek, Gladczak.

W pierwszym meczu: 1:1.

Awans: Kazachstan.

#dziejesiewsporcie: skandaliczna decyzja sędziego. "Okradł" drużynę z pięknego gola