Futsal: Gatta Active Zduńska Wola mistrzem Polski!

Zakończył się sezon w ekstraklasie futsalu. W niedzielę po raz pierwszy w historii mistrzem Polski została Gatta Active Zduńska Wola, a na najwyższym szczeblu utrzymał się Clearex Chorzów.

Michał Piegza
PRESSFOCUS/NEWSPIXPL Newspix / PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS/NEWSPIX.PL

Gatta Active nie zaprzepaściła szansy i sięgnęła po pierwsze mistrzostwo Polski. Kotom wystarczyło pokonać Pogoń. Gospodarze objęli prowadzenie, ale przyjezdnym udało się jeszcze przed przerwą wyrównać.

Po zmianie stron Gatta odjechała rywalom na dystans dwóch bramek. Zduńskowolanie długo utrzymali przewagę, a w końcówce dołożyli kolejnej trafienia i wygrali 6:2. Po końcowej syrenie w obozie gospodarzy zapanowała szalona radość.

Gatta będzie reprezentowała Polskę w rozgrywkach europejskich.

Gatta Active Zduńska Wola - Pogoń 04 Szczecin 6:2 (1:1)
Stanisławski 5', Szypczyński 22', Marciniak 25', Krawczyk 27', Sobalczyk 35', Szymczak 36' - Shamotii 13', Jonczyk 25'

Stan rywalizacji (do 3 wygranych): 3:0. Gatta została mistrzem Polski.

Sporo musieli nadenerwować się fani Clearexu. Wydawało się, że po wygranej w pierwszym meczu w Białymstoku 3:1 chorzowianie spokojnie zagrają w rewanżu. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0, ale po zmianie stron Słoneczny Stok wyszedł na prowadzenie i do dogrywki przyjezdnym brakowało jednego gola. Clearexowi udało się jednak w miarę szybko wyrównać. W ostatniej minucie goście zdobyli zwycięskiego gola, ale na więcej zabrakło czasu i gospodarze mogli z ulgą zakończyć nieudany dla siebie sezon.