Futsal: derby dla Akademików, FC Toruń bliżej gry o tytuł

W sobotę rozegrano dwa spotkania w ramach 14. kolejki ekstraklasy futsalu. Clearex po raz kolejny przegrał z AZS UŚ Katowice w stosunku 1:4, a FC Toruń 6:1 pokonał AZS UG Gdańsk.

Michał Piegza
W pierwszej rundzie Clearex wysoko przegrał z AZS Uniwersytetem Śląskim Katowice. W rewanżu chorzowianie mieli nadzieję na odegranie się na rywalach. Tymczasem w 9. minucie było już... 0:3. Gospodarze, którzy źle rozpoczęli rundę rewanżową starali się odrobić straty, ale efekty były niemal podobne jak przed dwoma tygodniami w przegranej 0:4 potyczce z Red Dragons Pniewy. Po przerwie chorzowianie w końcu zdobyli gola, ale w końcówce Akademicy skontrowali gospodarzy i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla AZS.

W potyczce drużyn walczących o pierwszą szóstkę górą FC Toruń, który 6:1 we własnej hali pokonał beniaminka AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk. Dzięki temu zespół FC co najmniej do niedzieli plasował się będzie na 3. miejscu w tabeli.

FC Toruń - AZS UG Gdańsk 6:1 (2:0)
Del Pino 1', Fernandes 19', 22', Czyszek 27', Mikołajewicz 36', 36' - Depta 33'

Clearex Chorzów - AZS UŚ Katowice 1:4 (0:3) Bednarczyk (sam.) 27' - Cygnarowski 2', Hewlik 4', Haase 9', Wojtas 38'