Futsal: ważna wygrana Chrobrego, niespodzianka w Szczecinie

W niedzielę w ekstraklasie futsalu rozegrano dwa spotkania. Ważną wygraną odniósł Euromaster Chrobry Głogów. Niespodziankę zanotowano w Szczecinie.

Michał Piegza
Pogoń 04 Szczecin celuje w podium. Niedzielny mecz Portowców z AZS Uniwersytetem Śląskim Katowice zakończył się podziałem punktów, z którego cieszyć mógł się tylko zespół z Górnego Śląska. Jako pierwsi trafili goście, ale gospodarze po przerwie zdobyli dwie bramki. Akademicy atakowali do końca i na dwanaście sekund przed końcem uratowali punkt.

W spotkaniu drużyn walczących o utrzymanie długo nie padały gole. Dopiero w 33. minucie beniaminek MKF Solne Miasto Wieliczka objął prowadzenie. Wydawało się, że komplet punktów pojedzie do Małopolski. Tymczasem Euromaster Chrobry Głogów doprowadził do remisu i w krótkim czasie zdobył dwa kolejne gole. Dzięki zwycięstwu gospodarze zrównali się punktami z drużyną z Wieliczki.

Pogoń '04 Szczecin - AZS UŚ Katowice 2:2 (0:1)
Jurczak 27', Jakubiak 35' - Kmiecik 18', Salisz 40'

Euromaster Chrobry Głogów - MKF Solne Miasto Wieliczka 3:1 (0:0) Szala 35', Kaczmar 35', Długosz 36' - Bukowiec 33'