Futsal: katowiczanie bliżej grupy mistrzowskiej

W poniedziałek dokończona została 17. kolejka w ekstraklasie futsalu. W Katowicach AZS Uniwersytet Śląski 3:0 pokonał AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk 2:0 i zbliżył się do grupy mistrzowskiej.

Michał Piegza
PAP
W Katowicach zmierzyły się zespoły, które wciąż mają szansę awansu do grupy mistrzowskiej. Zwycięzca potyczki zmniejszał dystans do 6. w lidze Red Dragons Pniewy do punktu.

Do przerwy prowadzili gospodarze. AZS Uniwersytet Śląski Katowice trafił w 9. minucie, a autorem gola był Krzysztof Salisz. Po przerwie katowiczanie zdobyli dwie kolejne bramki i zwyciężyli 3:0.

Na pięć kolejek przed końcem fazy zasadniczej Akademicy wciąż realnie mogą myśleć o pierwszej szóstce.

AZS UŚ Katowice - AZS UG Gdańsk 3:0 (1:0) Salisz 9', Musiał 27', Wojtas 39'