Futsal: fatalny początek eliminacji. Polacy rozbici!

Bardzo źle reprezentanci Polski w futsalu rozpoczęli turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni wysoko przegrali z 4. zespołem ostatniego Euro Serbią aż 0:4.

Michał Piegza
WP SportoweFakty / Marcin Chyła
Nie tak miał wyglądać pierwszy mecz eliminacyjny do mistrzostw Europy. W Elblągu Polacy wysoko przegrali z Serbią i znacznie ograniczyli swoje szanse nawet na grę w barażach. 4. drużyna Europy prowadzenie objęła w 15. minucie, a po przerwie konsekwentnie punktowała naszych reprezentantów.

Ostatecznie Serbia wygrała 4:0 i po 1. kolejce zajmuje pozycję wicelidera. Prowadzą mistrzowie Europy Hiszpanie, którzy 7:0 pokonali Mołdawię.

W niedzielę Polacy zmierzą się z teoretycznie najsłabszą w grupie wspomnianą Mołdawią, a we wtorek zagrają z Hiszpanią. Bezpośredni awans do Euro uzyska zwycięzca grupy, a druga drużyna zagra w barażach. Szansę walki w dodatkowych meczach otrzyma także najlepsza zespół spośród tych, które zajmą 3. pozycję w grupie.

Hiszpania - Mołdawia 7:0 (3:0)
Ruiz 9', Lascu (sam.) 12', Lin 18', Tolra 23', Raul Campos 29', 31', Solano 36'

Polska - Serbia 0:4 (0:1)
Kocić 15', Simić 26', 33', Prsić 31'

Skład reprezentacji Polski: Michał Kałuża, Michał Widuch - Michał Kubik, Łukasz Biel, Krzysztof Elsner, Robert Gładczak, Maciej Mizgajski, Mikołaj Zastawnik, Dominik Solecki, Tomasz Lutecki, Marcin Mikołajewicz, Rafał Franz, Tomasz Kriezel, Wojciech Pawicki.

x Mecze Punkty Bramki
1. Hiszpania 1 3 7:0
2. Serbia 1 3 4:0
3. Polska 1 0 0:4
4. Mołdawia 1 0 0:7

Czy Lewis Hamilton zrewanżuje się Sebastianowi Vettelowi za porażkę sprzed dwóch tygodni? Oglądaj treningi, kwalifikacje i wyścig 2017 FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX w ten weekend w Eleven i Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)