Futsal: beniaminek wiceliderem! Dramat Red Dragons

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: zawodnik Rekordu Bielsko-Biała (z lewej)

Beniaminek ekstraklasy Lex Kancelaria Słomniki wygrał czwarty z pięciu meczów i usadowił się na pozycji wicelidera. W spotkaniu w Pniewach wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej minucie.

Ależ to były emocje. Początkowo niewiele zapowiadało, że w końcówce meczu w Pniewach kibice na stojąco będą oglądali to spotkanie. Red Dragons do przerwy prowadził 2:0, a po zmianie stron długo nie pozwolili sobie zrobić krzywdy. Lex Kancelaria w końcu złapała kontakt bramkowy i postawiła wszystko na jedną kartę. Ryzyko opłaciło się. Goście na 44 sekundy przed końcem doprowadzili do wyrównania, a 4 sekundy przed ostatnią syreną zdobyli zwycięskiego gola.

Mniej emocji było w Katowicach w potyczce Akademików. AZS Uniwersytet Śląski  pokonał 4:2 AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk i zmniejszył dystans do poniedziałkowego rywala do punktu. W dole tabeli zrobił się spory ścisk.

Red Dragons Pniewy - Lex Kancelaria Słomniki 2:3 (2:0) Frajtag 2', Skrzypek 18' - Koval 31', Leszczak 40', Przeniosło 40'

AZS UŚ Katowice - AZS UG Gdańsk 4:2 (2:0) Szczurek 7', Cygnarowski 16', Jasiński 26', 36' - Wesserling 30', Horbacz 40'