ME w futsalu: Portugalia ze złotem!

W finale mistrzostw Europy w futsalu Portugalia po dogrywce 3:2 pokonała Hiszpanię. Brązowy medal wywalczyła Rosja. W meczu grupowych rywali Polaków Sborna 1:0 pokonała Kazachstan.

Michał Piegza
Finał ME w futsalu 2018: mecz Portugalia - Hiszpania PAP/EPA / IGOR KUPLJENIK / Finał ME w futsalu 2018: mecz Portugalia - Hiszpania
Zarówno finał mistrzostw Europy w futsalu, jak i mecz o brązowy medal były niezwykle emocjonujące. Potyczkę, której stawką był tytuł mistrzowski dobrze rozpoczęli Portugalczycy, Hiszpanie wyrównali minutę przed przerwą, a na prowadzenie wyszli w 32. minucie.

Portugalczycy walczyli do końca i w 39. minucie trafili na 2:2. W dogrywce padł jeden gol. W ostatniej minucie dodatkowego czasu przedłużony rzut karny wykorzystał Coehlo.

To pierwszy w historii triumf Portugalii w mistrzostwach Europy. Hiszpanom nie udało się obronić tytułu, po który sięgali już siedmiokrotnie. Portugalia jest najlepsza w Europie zarówno w hali, jak i na dużym boisku. W latach 2008-2014 takim wyczynem mogli pochwalić się... Hiszpanie.

Tylko jeden gol padł w meczu o 3. miejsce. Rywale naszej reprezentacji w grupie B Rosja i Kazachstan tydzień temu zremisowali 1:1. Tym razem w potyczce padł tylko jeden gol. Zdobył go w 29. minucie dla Rosjan, naturalizowany Brazylijczyk, Eder Lima.

Portugalia - Hiszpania 3:2 (2:2, 1:1)