Futsal: ogromne emocje na koniec kolejki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Jakub Ziemianin / Futsal
Newspix / Jakub Ziemianin / Futsal

Meczem Akademików z Gdańska z imiennikami z Katowic zakończyła się 2. kolejka w lidze futsalu. W spotkaniu, w którym było sporo emocji i padło 11 goli 6:5 zwyciężyli goście.

Na wymianę ciosów poszli w Gdańsku futsaliści AZS UG i AZS UŚ Katowice. W 1. połowie na bramkę jednej drużyny, golem odpowiadał przeciwnik. Wydawało się, że kilka minut po zmianie stron znamy już zwycięzcę. Gdańszczanie odskoczyli rywalom na trzy gole.

Wówczas jednak do pracy wzięli się katowiczanie, którzy w niespełna sześć minut zdobyli cztery bramki i od stanu 5:2 doprowadzili do wyniku 5:6. Jednobramkowe prowadzenie goście dowieźli do końcowej syreny.

AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 5:6 (3:2) Wesserling 5', 20', Osiński 6', Horbacz 23', Kreft 26' - Piskorz 5', 30', 36', Dubiel 8', Jonczyk 34', 34'

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Piast Gliwice (przełożony na 15 grudnia)