Futsal: Polska przegrała z Rosją

Przed rokiem reprezentacja Polski w mistrzostwach Europy sensacyjnie zremisowała z Rosją 1:1. W sobotę, w meczu towarzyskim, Biało-Czerwoni musieli uznać wyższość wyżej notowanego rywala, przegrywając 1:2.

Michał Piegza
reprezentacja Polski w futsalu Newspix / Grzesiek Jedrzejewski / 058sport.pl / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w futsalu
W sobotę w Opolu, a w niedzielę w Nysie zaplanowano mecze towarzyskie reprezentacji Polski z wyżej notowanymi Rosjanami. W pierwszym spotkaniu górą była Sborna, która szybko objęła prowadzenie, a w 15. minucie podwyższyła wynik.

Polacy starali się złapać kontakt bramkowy i dać sobie nadzieję na remis. Podopiecznym Błażeja Korczyńskiego gola udało się zdobyć dopiero w 39. minucie. Do niespodzianki nie doszło.

Przypomnijmy, że przed rokiem Polacy w pierwszym meczu mistrzostw Europy na dziesięć sekund przed końcem uratowali remis. Wówczas gola również zdobył Michał Kubik.

Polska - Rosja 1:2 (0:2)
Kubik 39' - Kudzijew 2', Cziszkała 15'

Skład reprezentacji Polski: Michał Kałuża, Bartłomiej Nawrat - Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Marcin Mikołajewicz, Tomasz Kriezel, Michał Kubik, Adam Wędzony, Robert Gładczak, Sebastian Grubalski, Dominik Solecki, Sebastian Leszczak, Arkadiusz Szczypczyński, Sebastian Wojciechowski.