Futsal. Eliminacje do mistrzostw świata. Falstart Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: Tomasz Krężel (z lewej) i Gruzin Fumasa (z prawej)

Od porażki 2:3 z Gruzją reprezentacja Polski w futsalu rozpoczęła eliminacje do mistrzostw świata. W piątek w meczu o utrzymanie nadziei na awans Biało-Czerwoni zagrają z Finlandią.

Już po pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw świata reprezentacja Polski w futsalu znacznie ograniczyła swoje szanse na awans do II rundy. W rozgrywanym w Zielonej Górze turnieju podopieczni Błażeja Korczyńskiego Biało-Czerwoni nie sprostali teoretycznie najsłabszej w grupie Gruzji.

W zespole rywala występuje sporo naturalizowanych Brazylijczyków. Jednak w 1. połowie wszystko toczyło się zgodnie z planem. Wprawdzie jako pierwsi do siatki trafili Gruzini, później jednak to Polacy zdobyli dwa gole i prowadzili.

Po zmianie stron w przeciągu trzech minut nasi zawodnicy stracili dwie bramki i do końcowej syreny nie byli w stanie doprowadzić co najmniej do remisu.

Przed Polakami trudne zadanie. W sobotę zagrają z Finlandią, która w drugim meczu grupy przegrała z faworytem turnieju Hiszpanią 1:4. W niedzielę Biało-Czerwoni zmierzą się z jednym z najlepszych zespołów świata. Dodajmy, że awans do II rundy wywalczą dwie drużyny.

Łopuch 12', Zastawnik 16' - Thales 9', 23', Fumaca 22'

Skład reprezentacji Polski: Bartłomiej Nawrat, Michał Kałuża - Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Piotr Pietruszko, Tomasz Kriezel, Michał Kubik, Remigiusz Spychalski, Mateusz Lisowski, Robert Gładczak, Piotr Łopuch, Dominik Solecki, Sebastian Leszczak, Michał Marek.