Przełamanie wicemistrza. "To był kluczowy moment"

Futsaliści Constractu Lubawa w końcu zwycięscy. Wicemistrzowie Polski ostatnie dwa mecze przegrali, przełamali się pokonując Clearex Chorzów. - Ciśnienie było duże - przyznał trener zespołu z Lubawy Dawid Grubalski.

Michał Piegza
mecz Constractu Lubawa WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: mecz Constractu Lubawa
Wicemistrz Polski Constract Lubawa przełamał się i po dwóch porażkach i po ciężkim boju pokonał Clearex Chorzów 3:2. Mecz źle zaczął się dla gospodarzy.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Goście prowadzili, ale gospodarze potrafili odwrócić losy spotkania. - Po dwóch porażkach ciśnienie było duże. Przed tygodniem chcieliśmy się zrehabilitować. Teraz zaczęliśmy niezbyt dobrze, bo przegrywaliśmy. Później jednak pokazaliśmy wolę walki. Udowodniliśmy, że fizycznie do sezonu jesteśmy przygotowani bardzo dobrze. Od ok. 25 minuty coraz więcej biegaliśmy, a Clearex zaczął słabnąć. To był kluczowy moment - ocenił spotkanie trener Constractu Dawid Grubalski w rozmowie z tv.futsalekstraklasa.pl

Zespół z Lubawy długo był w STATSCORE Futsal Ekstraklasie jedyną niepokonaną drużyną. Obniżka formy i straty punktów sprawiły, że Constract w tabeli spadł na 4. miejsce. Do końca rundy pozostały trzy kolejki. W meczach o punkty może być równie ciężko jak w 12. serii.

Najbliższym przeciwnikiem lubawian będzie Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg. - Rywal niżej notowany, ale widzimy ile szalonych meczów jest w sezonie. W Brzegu gra się trudno, hala jest trochę mniejsza, a my lubimy grać w ataku pozycyjnym. Potrzebujemy przestrzeni - przestrzega przed dopisywaniem sobie trzech punktów już przed meczem trener Grubalski. - Przed nami trzy ciężkie mecze, musimy zachować koncentrację do końca. Mam nadzieję, że po ostatniej wygranej nastroje w zespole będą dużo lepsze - dodał zawodnik Constractu Paweł Kaniewski.

Najbliższa kolejka już w weekend. Mecze można oglądać na platformie WP Pilot.