11 goli w meczu gospodarzy mistrzostw świata. Brytyjczycy ciągle bez punktu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PETER SCHNEIDER / Na zdjęciu: hokeiści reprezentacji Czech
PAP/EPA / PETER SCHNEIDER / Na zdjęciu: hokeiści reprezentacji Czech

Reprezentacja Czech odniosła kolejne cenne zwycięstwo w Pradze w ramach hokejowych mistrzostw świata. Tym razem gospodarze pokonali Danię 7:4. Trzeciej porażki doznała Wielka Brytania, która straciła trzy bramki w spotkaniu ze Szwajcarią.

W środę jako pierwsi w O2 Arenie zaprezentowali się Czesi i Duńczycy. Po dwóch tercjach gospodarze prowadzili 3:2 i jeszcze wszystko mogło się wydarzyć. W trzeciej części spotkania padło aż sześć goli. Cztery z nich zdobyli gospodarze i to oni zwyciężyli ostatecznie 7:4.

Czesi wygrali trzeci mecz w światowym czempionacie i po czterech rozegranych meczach mają na koncie dziewięć punktów. Natomiast Duńczycy doznali trzeciej porażki. Ciągle mają w dorobku trzy punkty, ale by mieć szanse na awans do fazy pucharowej, musieliby sensacyjnie pokonać Szwajcarię i Finlandię.

Tymczasem Szwajcaria pozostaje niepokonana w Pradze. W środowy wieczór Helweci zwyciężyli najsłabszą w grupie A Wielką Brytanię 3:0. Dwa gole padły w pierwszej tercji, a jeden w drugiej odsłonie. Bramkarz Akira Schmid obronił 15 strzałów i zachował czyste konto.

Szwajcaria wygrała czwarty mecz i ma w dorobku 11 punktów. Helweci są więc o krok od zapewnienia sobie awansu do ćwierćfinału. Natomiast Wielka Brytania doznała trzeciej porażki. Brytyjczycy jako jedyni w tegorocznych mistrzostwach świata nie wywalczyli jeszcze żadnego punktu. Mimo tego cały czas mają nadzieje na utrzymanie w elicie.

Grupa A:

Czechy - Dania 7:4 (1:1, 2:1, 4:2) (Rutta 20', Flek 23', Sedlak 25', Kundratek 47', Kubalik 52', Stransky 52', Palat 54' - Wejse 19', Russell 40', Molgaard 45', From 52')

Szwajcaria - Wielka Brytania 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) (Hischier 4', Kukan 14', Niederreiter 39')