NHL: Devils zrewanżowali się Islanders, kolejna porażka Red Wings

Przed kilkoma dniami hokeiści New Jersey Devils dostali prawdziwą lekcję hokeja od zespołu New York Islanders. "Diabły" minionej nocy miały jednak okazję do szybkiego rewanżu. W nim nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa. Kolejną porażkę odnotowali natomiast gracze Detroit Red Wings.

Łukasz Żaguń

Kolejna porażka ubiegłorocznych finalistów ligi NHL, zespołu Detroit Red Wings stała się faktem. "Czerwone Skrzydła" po pierwszej tercji prowadziły już 2:0. W kolejnych dwóch gospodarze dali sobie strzelić jednak 3 bramki. Do zwycięstwa "Królów" walnie przyczynił się Anze Kopitar. Słoweniec zdobył w tym spotkaniu bramkę, a także dwukrotnie asystował przy trafieniach kolegów. - Mam nadzieję, że nasze zwycięstwo będzie teraz procentować - powiedział po spotkaniu Kopitar.

Kiedy ostatni raz zespół New Jersey Devils mierzył się z ekipą New York Islanders, przegrał aż 0:4. Tym razem jednak "Diabły" znalazły sposób na przełamanie defensywy rywali i to w samym Nowym Jorku. Przyjezdni zwycięstwo zapewnili sobie w ostatniej tercji wygranej 2:0. Wynik meczu na 4:2 kilkadziesiąt sekund przed końcem ustalił Zach Parise. Nieźle w tym pojedynku spisał się Martin Brodeur, który na 22 strzały, dwukrotnie dał się pokonać. - To był wielki mecz. Myślę, że chłopaki dali z siebie wszystko, zwłaszcza w ostatniej tercji. Stworzyliśmy sobie w tym meczu sporo szans - skomentował Brodeur.

Bardzo przekonywujące zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli hokeiści Montreal Canadiens, którzy pokonali ekipę New York Rangers aż 6:0. Świetne zawody rozegrał Michael Cammalleri, który oprócz dwóch bramek zapisał na swoje konto dwie asysty. - Kocham Nowy Jork. To jest jedno z moich ulubionych miast. Być może właśnie dlatego udało mi się rozegrać taki mecz - powiedział Cammalleri.

Bez większych problemów z rywalem uporali się również gracze Washington Capitals, którzy we własnej hali ograli Phoenix Coyotes. Aż 4 punkty w tym starciu zapisał na swoje konto Alexander Semin (1 bramka, 3 asysty).