MŚ hokeistek: Zwycięstwo po męczarniach - relacja z meczu Hiszpania - Polska

Tym razem nie obeszło się bez problemów, ale na całe szczęście reprezentacja polskich hokeistek pokonała Hiszpanię po dogrywce 5:4 w kolejnym meczu Mistrzostw Świata V dywizji. W sobotę do awansu wystarczy zwycięstwo ze słabszą reprezentacją Turcji.

W tym artykule dowiesz się o:

Polki co prawda mecz zaczęły bardzo dobrze, gdyż po bramce Katarzyny Frąckowiak objęły prowadzenie już w drugiej minucie spotkania. Później jednak podopieczne Marka Kozyry zaczęły łapać kary i skrzętnie wykorzystały to rywalki. Po bramkach w przewadze Marii Gurrei oraz Vanessy Abrisquety hokeistki z półwyspu Iberyjskiego wyszły na prowadzenie, a gdy na dwie minuty przed końcem pierwszej tercji bramkę dołożyła Ainhoa Merino wydawało się, że ten mecz będzie wygrać bardzo ciężko.

Polki się nie poddawały i w drugiej tercji po bramkach zdobytych w odstępie 40 sekund przez Sylwię Bielas oraz Aleksandrę Berecką, doprowadziły do wyrównania. Po nadrobieniu strat nastąpił znów jednak okres dekoncentracji, przez co biało-czerwone grały w podwójnym osłabieniu, co znów wykorzystała kapitan hiszpańskiej reprezentacji, Maria Gurrea, która wyprowadziła swoją drużynę na ponowne prowadzenie. Odpowiedziała Karolina Poźniewska i na ostatnią tercję obie drużyny wychodziły z wynikiem remisowym.

W ostatniej tercji sporą przewagę miały Polki, które oddały na bramkę Carloty Alvarado aż 16 strzałów, przy jedynie czterech reprezentacji Hiszpanii. Żadnej z drużyn nie udało się jednak strzelić bramki i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W niej osłabienie hiszpanek po karze dla Alicii Gonzalez wykorzystała Poźniewska i Polska mimo sporych problemów pokonała Hiszpanię 5:4.

W drugim meczu rozgrywanym w piątek, Irlandia przegrała z Bułgarią 0:3. W sobotę Hiszpania zagra z Irlandią, a Polska z Turcją. Turczynki jak dotąd wygrały tylko mecz z Irlandią, a pozostałe trzy przegrały.

Hiszpania - Polska 4:5 (3:1, 1:3, 0:1, 0:1)

0:1 - Katarzyna Frąckowiak 1'

1:1 - Maria Gurrea (Ana Ucedo) 6' 5/4

2:1 - Vanessa Abrisqueta (Maria Gurrea, Ana Ucedo) 9' 5/4

3:1 - Ainhoa Merino 19'

3:2 - Sylwia Bielas (Katarzyna Frąckowiak, Joanna Detmer) 25'

3:3 - Aleksandra Berecka (Karolina Poźniewska, Izabela Malinowska) 26'

4:3 - Maria Gurrea (Ana Ucedo) 28'

4:4 - Karolina Poźniewska 32'

Hiszpania: Alvarado (Martinez, nie grała) - Monreal, V.Abrisqueta, Ucedo, Gurrea, Calero - Gonzalez, Alvarado, Fouz, Merino, Ortuno - L.Abrisqueta, Hernandez, Peralta, Ruiz, Rodriguez - Sainz, Lacasta.

Polska: Katarzyńska-Goj (Burda) - Czaplik, Malinowska, Poźniewska, Berecka, Grzymiesławska - Kierc, Szynal, Carnecka, Bigos, Kozyra - Gałuszka, Detmer, Bielas, Frąckowiak, Nowacka - Ślimak, Winchor, Pióro.

Kary: Hiszpania - 10 min, Polska - 22 min.