MŚ w hokeju: Planowe zwycięstwo Ukrainy

Reprezentacja Ukrainy pewnie pokonała Estonię 5:2 w ostatnim meczu czwartego dnia Mistrzostw Świata Dywizji IB w hokeju na lodzie. Nie była to w żadnym stopniu niespodzianka, gdyż Estończycy przegrali jak dotąd wszystkie swoje mecze.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszej tercji mimo aż szesnastu strzałów Ukraińców padła jedna bramka, którą zdobył Vadym Shakhraichuk. Prawdziwy festiwal strzelecki nastąpił w drugiej tercji, gdzie oba zespoły strzeliły łącznie aż sześć bramek. Po tej części gry stało się jasne, że mecz wygra Ukraina, która prowadziła już 5:2. Później gole już nie padły i Ukraina bez większego wysiłku pokonała Estonię różnicą trzech bramek.

5:2 - Olexander Materukhin (Oleg Shafarenko, Vitali Lyutkevych) 40' 4/5

Ukraina: Fedorov (Simchuk) - Shafarenko, Pobyedonostsev, Tymchenko, Materukhin, Lyutkevych - Klymentyev, Mikhnov, Shakhraichuk, Navarenko, Tsyrul - Sryubko, Nimenko, Ostroushko, Dm.Isayenko, Chernenko oraz Donika, De.Isayenko, Sherbatyuk, Gnidenko.

Estonia: Koitmaa (Kolossov) - Lahesalu, Suur, Ivanov, Makrov, Petrov - Ossipov, Suursoo, Sibirtsev, Nekrassov, Kaljuste - Vorang, Aleksandrov, Smirnov, Svarogin, Novikov oraz Samorukov, Rooba, Levkovits, Missenjov.

Kary: Ukraina - 6 min, Estonia - 12 min.

Sędziowie: Ruud van Baast (Holandia) - Lukas Bejcek (Czechy), Artjoms Jemeljanenko (Łotwa).

Widzów: 3.312.