Udany powrót Higginsa, zwycięstwo Ingolstadt

W czwartkowy wieczór rozegrany został tylko jeden mecz Niemieckiej Ligi Hokeja. ERC Ingolstadt pokonał we własnej hali zespół Iserlohn Roosters 6:5 (1:1, 5:2, 0:2).

Ireneusz Gostański

Jedna jak i druga drużyna potrzebowała przed tym spotkaniem punktów. Goście walczą o pozycję w szóstce, dającą bezpośrednią grę w play-offach, natomiast gospodarze chcieliby znaleźć się w grupie team-ów z miejsc od 7 do 10, gdyż dawałoby im to możliwość uczestniczenia w eliminacyjnej fazie play-off. Przed meczem wiadomo było, że do drużyny Panter powróci po kontuzji Kanadyjczyk Matt Higgins. Nie wiadomo było jednak w jakiej jest formie i czy będzie wzmocnieniem dla zespołu z Bawarii.

Początek meczu ułożył się po myśli gospodarzy. W 2. minucie meczu na prowadzenie wysunął ich Jorg Thomas. Radość z prowadzenia nie trwała jednak zbyt długo, bo już niecałe dwie minuty później był remis 1:1. Do końca pierwszej tercji więcej bramek już nie padło. Gra jednak w tej jak i w pozostałych była bardzo ostra. Sędziowie bardzo często sadzali zawodników na ławkę kar, zarówno na kary mniejsze jak i większe. Dowodem zaciętości i dużej agresji w grze jest fakt, iż zarówno zespół Ingolstadt jak i Iserlohn zebrali całym meczu kolejno 63 i 66 minut kar.

W drugiej tercji mieliśmy festiwal bramek. Padło ich aż siedem, pięć po stronie gospodarzy, dwie po stronie gości. Pierwszego gola strzelił najskuteczniejszy w obozie Panter Vince Bellissimo. Drugą, niezwykle ważną dla dalszych losów spotkania, powracający po kontuzji Higgins. W 27 minucie meczu, podczas gry w przewadze, gola kontaktowego zdobył Pat Kavanagh. Chwilę później aż dwa razy pod rząd trafili gospodarze i zbudowali przewagę, której nie oddali już do końca meczu. Przed końcem drugiej tercji wynik próbował uratować jeszcze Bob Wren, ale doskonale spisujący się Matt Higgins trafił w tym meczu po raz trzeci i zespół Panter zjechał na ostatnią przerwę z wywalczoną wcześniej zaliczką.

W trzeciej tercji ponownie żadna ze stron nie oszczędzała się. Gra coraz bardziej się zaostrzała. W pierwszej połowie waleczni goście wbili jeszcze dwie bramki, po których ponownie wynik końcowy stał się sprawą otwartą. W drugiej części tercji żadnej z drużyn nie udało się już jednak pokonać bramkarza drużyny przeciwnej w związku z czym zwycięstwo i trzy punkty zostały w Ingolstadt.

ERC Ingolstadt - Iserlohn Roosters 6:5 (1:1, 5:2, 0:2)
1:0 Thomas Jörg (Glen Goodall, Felix Schütz) 2'
1:1 Brad Tapper (Tyler Beechey, Bob Wren) 4'
2:1 Vince Bellissimo (Doug Ast, Dustin Wood) 25'
3:1 Matt Higgins (Vince Bellissimo, Jakub Ficenec) 26'
3:2 Pat Kavanagh (Ryan Ready, Brendan Buckley) 27'
4:2 Michael Bakos (Scott Ferguson, Yannic Seidenberg) 27'
5:2 Matt Higgins (Jason Holland, Patrick Vogl) 28'