I liga hokeja: Wygrana i pierwsze miejsce KTH Krynica

W rozegranym awansem meczu pierwszej ligi SMS I Sosnowiec przegrał z KTH Krynica 3:4. Początek zawodów należał do gospodarzy spotkania. Po golach Huberta Demkowicza i Filipa Stopińskiego prowadzili oni 2:0.

Kamil Truchan

Kryniczanie kontaktowego gola strzelili w 16 minucie meczu. Uczniowie SMS prowadzili w tym meczu do 44 minuty. Ostatnia odsłona i trzy strzelone gole przez Katehetów zdecydowały o ich zwycięstwie.

SMS I Sosnowiec - KS KTH Krynica-Zdrój 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)

1:0 Hubert Demkowicz - Dawid Majoch 5'
2:0 Filip Stopiński - Radosław Nalewajka 8'
2:1 Maciej Kruczek - Mateusz Dubel - Tomasz Cieślicki 16'
3:1 Łukasz Nalewajka - Filip Stopiński - Radosław Nalewajka 22'
3:2 Marcin Zabawa - Robert Brocławik 31'
3:3 Grzegorz Horowski - Marcin Zabawa 44'
3:4 Mateusz Dubel - Grzegorz Horowski - Maciej Kruczek 49' (4/3)

SMS I Sosnowiec: R. Kowalówka (Skrabalak) - Sarna, Gaczoł; Zarotyński, Daniel Kapica, Kornecki - Samolej, Sordon; Ł. Nalewajka, F. Stopiński, R. Nalewajka - Górecki, Kołodziej; Demkowicz, Sowa, Majoch - Stehlik, Krupiński, Pawlikowski.

KS KTH Krynica-Zdrój: Marszał (od 7:28 Skórski) - Pach, M. Kruczek; Brocławik, Horowski, M. Zabawa - Myjak, D. Kruczek; Pawlik, Dubel, Cieślicki - Dudzik, Gurgul; Janowiec, K. Zwierz, D. Zabawa - Bądaruk.

Sędziowali: Baca - Bucki, Pobożniak.
Kary: 10 min. - 10 min.
Strzały: 26 - 24