Hokeistki TMH Polonii Bytom trzeci raz z rzędu zdobyły mistrzostwo Polski

Zawodniczki TMH Polonii Bytom zostały po raz trzeci z rzędu mistrzyniami Polski w hokeju na lodzie. W finale bytomianki pokonały UKHK Unię Oświęcim. Brązowy medal zdobyły hokeistki UKH Białe Jastrzębie.

Michał Gałęzewski

Po pierwszym meczu w Oświęcimiu, wygranym 6:2 przez UKHK Unię, niewiele osób dawało szanse bytomiankom na obronę mistrzowskiego tytułu. Tymczasem podopieczne Sławomira Budzińskiego i Janusza Syposza już po dwóch tercjach prowadziły 6:0 i odrobiły straty sprzed tygodnia. W trzeciej tercji pozwoliły rywalkom na strzelenie tylko jednego gola i po raz trzeci z rzędu TMH Polonia została najlepszą żeńską drużyną hokejową w Polsce!

Po zmaganiach ligowych najlepsze polskie hokeistki nie będą miały zbyt wiele czasu wolnego, już w piątek (24.02 br.) w Jastrzębiu Zdroju rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski przed MŚ Dyw. IIB w Korei Południowej.