34. wygrana Detroit Red Wings

Ottawa Senators przerwała passę 2. porażek z rzędu. Podopieczni John'a Paddock'a wygrali z ekipą Caroliny Hurricanes aż 5:1. Zwycięstwo odnieśli również zawodnicy Montreal Canadiens, którzy pokonali po rzutach karnych Atlantę Thrashers. 34. wygraną w tym sezonie NHL odnieśli hokeiści Detroit Red Wings, którzy okazali się tego dnia skuteczniejsi od graczy Vancouver Canucks.

Patryk Kurkowski

Już drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli hokeiści Toronto Maple Leafs. Tym razem pokonali oni po rzutach karnych Boston Bruins 3:2.

Początek meczu był znakomity w wykonaniu gości. Już w 4 minucie objęli oni prowadzenie po trafieniu Aleksandra Steen'a, a następnie przez kilka kolejnych kontrolowali przebieg wydarzeń. Jednak w 15 minucie pierwszej tercji do remisu doprowadził gwiazdor Bruins, który wystąpi w meczu Gwiazd NHL - Zdeno Chara. Niespełna 90 sekund później gospodarze prowadzili 2:1. Na listę strzelców wpisał się Marco Sturm. Wynik pojedynku przez długi czas nie zmieniał się. Dopiero kilka sekund przed końcem drugiej partii Matt Stajan pokonał golkipera Bostonu - Alex'a Auld'a i tym samym doprowadził do kolejnego wyrównania. Ostatnia odsłona podobnie jak dogrywka nie zmieniła już rezultatu, w efekcie czego do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Skuteczniejsi byli w nich gracze z Toronto i to oni mogli się cieszyć ze zdobycia 2 punktów.

Do niezwykle ciekawego pojedynku doszło w Detroit na lodowisku Joe Louis Arena, gdzie miejscowa ekipa Red Wings podejmowała Vancouver Canucks. Od samego początku spotkania mecz był bardzo wyrównany. Dobrze spisywali się bramkarze obu drużyn. Dopiero w 19 minucie po raz pierwszy skapitulował jeden z najlepszych golkiperów w lidze - Roberto Luongo. Na samym początku drugiej tercji podopieczni Mike'a Babcock'a podwyższyli na 2:0 i wydawało się, że losy tego pojedynku są już rozstrzygnięte. Goście jednak nie mieli zamiaru się poddawać i ruszyli do ataku. W 46 minucie Henrik Sedin po raz pierwszy w tym spotkaniu pokonał Dominika Haska. Niespełna 180 sekund później bramkę wyrównującą strzelił Markus Naslund. W trzeciej tercji Luongo spisywał się kapitalnie i nie puścił już kolejnego gola. O losach meczu zadecydowały rzuty karne, w których minimalnie lepsi byli gospodarze, którzy tym samym odnieśli już 34. wygraną w tym sezonie.

Serię 3. porażek przerwali hokeiści z Teksasu. Dallas Stars pokonali w meczu wyjazdowym lidera swojej dywizji San Jose Sharks i dzięki temu zrównali się liczbą punktów z "Rekinami".

Nowym liderem Pacific Division zostali obrońcy tytułu - Anaheim Ducks, którzy po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonali Nashville Predators 2:1.