NHL: Złoty gol Dereka Stepana dał awans New York Rangers (wideo)

Hokeiści New York Rangers pokonali drużynę Washington Capitals i awansowali do finału Konferencji Wschodniej play-off ligi NHL.

Rafał Smoliński
Awans drużynie New York Rangers dał gol Dereka Stepana zdobyty w 12. minucie dogrywki. Zespół Washington Capitals prowadził w środę 1:0 po trafieniu Aleksandra Owieczkina w pierwszej tercji, ale w drugiej części meczu wyrównał Kevin Hayes. W dogrywce losy rywalizacji rozstrzygnął Stepan i hokeiści z Nowego Jorku awansowali do finału Konferencji Wschodniej, choć w całej serii przegrywali już 1-3.
W finale Konferencji Wschodniej zmierzą się zespoły New York Rangers i Tampa Bay Lightning. Hokeiści z Florydy pokonali w półfinale Montreal Canadiens. Z kolei w finale Konferencji Zachodniej zagrają drużyny Anaheim Ducks i Chicago Blackhawks, które już wcześniej rozstrzygnęły na swoją korzyść losy półfinałowej rywalizacji.