Turniej EIHC: Polacy znów nieznacznie ulegli faworyzowanym Słoweńcom

Reprezentacja Polski przegrała ze Słowenią 1:2 w pierwszym meczu hokejowego turnieju EIHC rozgrywanego na lodowisku Jantor w katowickiej dzielnicy Janowie.

Rafał Smoliński

Katowicki turniej jest dogodną okazją dla polskich hokeistów do sprawdzenia się na tle drużyn, z którymi przyjdzie im rywalizować w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata Dywizji 1A. Austria i Słowenia to spadkowicze ze światowej elity, natomiast Korea Południowa awansowała z Dywizji 1B. Trener naszej reprezentacji, Jacek Płachta, miał okazję przetestować Michaela Cichego i Mike'a Dantona, którzy z powodzeniem startują w PHL.

W czwartek Polacy zmierzyli się ze Słowenią i po raz piąty z rzędu doznali minimalnej porażki. Goście byli faworytem meczu, ale Biało-Czerwoni długo im się przeciwstawiali. Słoweńcy, którzy do Katowic przyjechali bez największej gwiazdy, grającego w NHL Anze Kopitara, otworzyli wynik w 35. minucie, kiedy to idealnie obsłużony Gregor Koblar pewnie pokonał Kamila Kosowskiego.

Turniej EIHC: Słowenia - Polska (skrót) Źródło: TVP S.A.

Biało-Czerwoni wyrównali na początku trzeciej tercji po dwójkowej akcji. Mikołaj Łopuski dograł do Grzegorza Pasiuta, a ten strzałem w okienko pokonał bramkarza gości. Podrażnieni Słoweńcy błyskawicznie rzucili się do ataków i po błędzie polskiej defensywny przed Kosowskim znalazł się  David Rodman, który chytrym strzałem po lodzie pokonał polskiego golkipera.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Słowenia odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo nad Polską. W pierwszym meczu Austria potrzebowała dogrywki, aby pokonać 2:1 drużynę Korei Południowej.

Polska - Słowenia 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)