Turniej EIHC: Polacy pokonali Koreańczyków

Hokejowa reprezentacja Polski pokonała Koreę Południową 3:1 w drugim meczu turnieju EIHC rozgrywanego na lodowisku Jantor w katowickiej dzielnicy Janowie.

Rafał Smoliński

W 2012 roku Biało-Czerwoni gościli Azjatów w Krynicy, gdzie w decydującym meczu mistrzostw świata Dywizji 1B przegrali niespodziewanie 2:3 i w efekcie nie uzyskali promocji na zaplecze elity. Koreańczycy pokazali wówczas szybki hokej i dali do zrozumienia, że nie są już typowymi chłopcami do bicia. W zeszłym roku obie ekipy spotkały się w Budapeszcie i nasi reprezentanci przegrali aż 3:6.

Piątkowy pojedynek Polacy rozpoczęli znakomicie. Już w 4. minucie gola po indywidualnej akcji zdobył 20-letni Patryk Wronka, którego można uznać za jednego z bohaterów całego spotkania. W 16. minucie wynik podwyższył Maciej Urbanowicz. Polak znalazł się przed bramką Matthew Daltona i pokonał koreańskiego golkipera.

Jeszcze przed przerwą trzecią bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Marcin Kolusz, który zmienił lot krążka po uderzeniu Mateusza Rompkowskiego. Strata kolejnego gola spowodowała zmianę w bramce drużyny gości, bowiem Daltona zastąpił Park Sung-Je. Koreańczyk spisał się bez zarzutu i nie pozwolił już Polakom na powiększenie przewagi.

Turniej EIHC: Polska - Korea Południowa (skrót) Źródło: TVP S.A.

Druga i trzecia tercja nie były najlepsze w wykonaniu Biało-Czerwonych. Nasi reprezentanci oddali inicjatywę rywalom, którzy z impetem atakowali bramkę Przemysława Odrobnego. W 34. minucie, kiedy Koreańczycy grali w przewadze, gola zdobył Sang-Hoon Shin. Polacy utrzymali jednak dwubramkową przewagę i zwyciężyli w całym meczu 3:1.

W drugim piątkowym spotkaniu katowickiego turnieju faworyzowana Słowenia rozgromiła 5:1 Austrię, która w sobotę będzie przeciwnikiem Polski.

Polska - Korea Południowa 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)