NHL: Lundqvist zatrzymał Crosbiego

Hokeiści New York Rangers przerwali passę sześciu kolejnych zwycięstw Pittsburgh Penguins przed własną publicznością pokonując gospodarzy 3:0. Z wygranej na wyjeździe cieszyli się również kibice Detroit Red Wings.

O zwycięstwie New York Rangers w hali Consol Energy Center przesądziła świetna postawa bramkarza Henrika Lundqvista. Doświadczony Szwed wyłapał aż 34 uderzeniach zawodników Pittsburgh Penguins.

Goście z Nowego Jorku objęli prowadzenie w ósmej minucie gry po trafieniu Kevina Hayesa. W trzeciej tercji wynik ustalili Dominic Moore i Jesper Fast. Fatalny mecz po stronie gospodarzy zaliczył Sidney Crosby, który miał szansę na pobicie rekordu Mario Lemieux - zdobycia gola w jedenastu kolejnych meczach przed własną publicznością.

Sporo emocji przeżyła minionej nocy ponad 20-tysięczna widownia w Joe Louis Arena w Detroit, gdzie miejscowi Wings pokonali Ottawę Senators 3:1. Dobrą partię w zespole gospodarzy rozegrał bramkarz Petr Mrazek, który obronił 22 strzały. Trzecia z rzędu wygrana u siebie dała zespołowi z Detroit awans na drugie miejsce w dywizji Atlantyckiej.

W starciu  zespołów dywizji Pacyficznej Vancouver Canucks pokonali 2:1 ekipę Arizona Coyotes. O zwycięstwie przyjezdnych z Kanady zdecydował gol Jannika Hansena z 15 minuty trzeciej tercji.