NHL: Porażki Bostonu, San Jose i New Jersey

Porażkami liderów i zwycięstwami wiceliderów zakończyła się sobotnia kolejka ligi NHL. Boston Bruins polegli z Filadelfią Flyers, a San Jose Sharks przegrali z Columbus Blue Jackets. Pogrom hokeistom Edmonton zgotowali za to Detroit Red Wings, którzy zniwelowali stratę do Sharks do 4. punktów.

Grzegorz Grajdura

Bramka Randy Jonesa na dwie minuty do końca dogrywki dała Filadelfii Flyers wygraną na terenie "Niedźwiadków". Graczom gospodarzy nie pomogły nawet dwie asysty Marka Stuarta oraz 26. obronionych strzałów Manny Fernandeza. To już druga porażka z rzędu Bruins odniesiona w doliczonym czasie gry. We wtorek podopieczni Claude’a Julien podejmować będą San Jose Sharks.

"Rekiny" również nie są zadowolone z sobotniego spotkania, w którym podobnie jak Bruins polegli dopiero po dogrywce. - Przeciwnicy grali dzień wcześniej mecz, liczyliśmy, że zmęczenie da się im we znaki. Nie myśleliśmy, że stawią taki opór - zdumiony dobrą grą Blue Jackets był trener San Jose, Todd McLellan. W szeregach Columbus bardzo dobrze spisał się Daniel Lacosta, który obronił 28. strzałów.

Powody do radości mieli za to wiceliderzy obu konferencji, którzy dzięki porażkom liderów, zniwelowali do nich straty. Detroit Red Wings zdruzgotali Edmonton Oilers 8:3. Trzy asysty miał Niklas Kronwall, a po golu i asyście zaliczyli Marian Hossa oraz Brian Rafalski.

Mike Green udowodnił, że jest drugim najlepszym strzelcem po Aleksandrze Owieczkinie. Dwie jego bramki w spotkaniu z Floryda Phanthers dały Washington Capitals zwycięstwo 3:1. To już szósty mecz z rzędu Kanadyjczyka, w którym zalicza gola.

Wyniki sobotnich spotkań i tabele hokejowej ligi NHL:

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 3:4(po dogrywce)
Calgary Flames - Anaheim Ducks 1:2
Detroit Red Wings - Edmonton Oilers 8:3
New Jersey Devils - Los Angeles Kings 1:3
Washington Capitals - Florida Panthers 3:1
Ottawa Senators - Buffalo Sabres 3:2(po karnych)
Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs 2:5
Columbus Blue Jackets - San Jose Sharks 3:2(po dogrywce)

Phoenix 24 25 5 136 164 53

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych za jeden punkt, bramki i punkty.