MŚ w hokeju: Słowenia jedyną drużyną bez straty punktu w katowickim Spodku

Hokejowa reprezentacja Słowenii odniosła drugie zwycięstwo w MŚ Dywizji 1A rozgrywanych w katowickim Spodku. W niedzielę faworyci turnieju pokonali zespół Włoch 3:1.

Rafał Smoliński

Niedzielny mecz był starciem dwóch drużyn, które jako jedyne zdobyły komplet punktów w 1. kolejce spotkań. Słowenia rozgromiła na inaugurację Japonię 7:1, natomiast Włochy zwyciężyły Polskę 3:1. Ci pierwsi potwierdzili w niedzielę, że są głównym kandydatem do triumfu w katowickim turnieju i powrotu do elity.

W pierwszych dwóch tercjach Słoweńcy mieli przewagę na lodzie, ale momentami brakowało skuteczności. Dobrze bronił bramkarz Frederic Cloutier, który zastąpił grającego w meczu z Polską Andreasa Bernarda. Włosi mądrze pracowali w defensywie, ale nie uniknęli błędów. W 13. minucie na ławkę kar powędrował naturalizowany Brytyjczyk Thomas Larkin, a minutę później było już 1:0 dla faworytów, bowiem gola zdobył Jurij Repe.

Napór Słoweńców trwał w drugiej tercji, lecz nie mogli oni zdobyć kolejnej bramki. Odpowiedzieli za to hokeiści z Italii. W 27. minucie znalazł się tam, gdzie powinien Giulio Scandella. Na początku trzeciej części meczu Włosi znów złapali karę i rywali wyprowadził na prowadzenie Ziga Jeglić. W końcówce spotkania Słoweńcy nie dali się zaskoczyć, gdy podczas gry w osłabieniu przeciwnicy wycofali Cloutiera. Do pustej bramki trafił Sabahudin Kovacević i kolejne trzy punkty padły łupem 14. obecnie w rankingu IIHF słoweńskiej drużyny.

Po dwóch dniach katowickiego turnieju Słowenia jako jedyna ma na koncie komplet punktów. Poniedziałek będzie dniem odpoczynku, a we wtorek faworyci zmierzą się z Polską.

Słowenia - Włochy 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)