MŚ w hokeju: Niespodzianka w Spodku - Polacy ograli faworytów!

Reprezentacja Polski po kapitalnym meczu odniosła pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach świata dywizji 1A w katowickim Spodku pokonując faworyzowaną Słowenię 4:1! Hat-trickiem w biało-czerwonych barwach popisał się Tomasz Malasiński!

Rafał Lichowicz
PAP/EPA / Andrzej Grygiel

Kto nie wierzył niech żałuje, mogli powiedzieć kibice zgromadzeni w hali katowickiego Spodka we wtorkowy wieczór. Reprezentacja Polski skazywana na porażkę w starciu z ćwierćfinalistą Igrzysk Olimpijskich w Soczi zagrała koncertowe spotkanie. Setny mecz w kadrze hat-trickiem uświetnił Tomasz Malasiński.

Polacy zagrali ofensywnie od pierwszych minut, atakując zaciekle bramkę strzeżoną przez Roberta Kristana. Słoweniec był bezradny w czwartej minucie, gdy uderzył Paweł Dronia. Lot krążka po strzale zawodnika Fischtown Pinguins zmienił Tomasz Malasiński i Polacy mogli cieszyć się z pierwszego prowadzenia!

Radość nie trwała jednak długo. Niecałą minutę po tym jak na ławkę kar trafił Adam Bagiński, gola dla Słowenii zdobył Ziga Jeglic. Faworyci turnieju w Katowicach do końca pierwszej tercji mieli trzykrotnie okazję, by wykorzystać grę w przewadze. Świetnie bronili jednak Polacy. ZOBACZ WIDEO MŚ dywizji 1A: Polska - Słowenia 4:1 (gol Malasińskiego) MŚ dywizji 1A: Polska - Słowenia 4:1 (gol Malasińskiego)

W drugiej tercji kibice zgromadzeni w Spodku przecierali oczy ze zdumienia. Słoweńcy wyglądali jak młodzieżowy zespół przy świetnie grających Polakach. Fantastyczne 20 minut zagrali Patryk Wronka i Tomasz Malasiński. Przesunięty do pierwszej linii Wronka zaliczył przypadkową asystę przy golu na 2:1 Mikołaja Łopuskiego, a cztery minuty później wyłożył perfekcyjnie krążek do niepilnowanego "Malasia".

Bramka na 3:1 podłamała Słoweńców. Spadkowicz z elity do końca tercji nie miał pomysłu, by trafić do bramki Rafała Radziszewskiego. Skorzystali Polacy, którzy za sprawą Tomasza Malasińskiego ustalili wynik na 4:1.

W ostatniej tercji biało-czerwoni utrzymali rezultat, skutecznie broniąc się przed bezradną Słowenią. Porażka z Polakami mocno utrudniła sytuację ćwierćfinalistów ostatnich IO. W walce o awans do elity Słoweńców wyprzedzają o punkt Koreańczycy, a o dwa Austriacy.

Polacy w meczu ze Słowenią zdobyli swoje pierwsze punkty w turnieju dywizji 1A. Biało-czerwoni nie opuścili jednak przedostatniej pozycji w tabeli. Przed reprezentacją Polski jeszcze dwa mecze: z Austrią (środa - 20:00) i Japonią (piątek - 20:00).

Włochy - Polska 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Austria - Korea Południowa 3:2 po karnych (0:1, 0:1, 2:0, 0:0, 1:0)

niedziela, 24 kwietnia

Słowenia - Włochy 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Korea Południowa - Polska 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Austria - Japonia 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

wtorek, 26 kwietnia

Korea Południowa - Japonia 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

piątek, 29 kwietnia

Włochy - Korea Południowa godz. 13:00 Austria - Słowenia godz. 16:30 Polska - Japonia godz. 20:00