MŚ w hokeju: Polska - Austria NA ŻYWO!

Relację prowadzi : autor:
Rafał Lichowicz

60. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Polska wygrywa z Austrią!!!

Skomentuj 0

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy już dziś na naszą piątkową relację z ostatniego meczu Polaków z Japonią. Liczymy na trzecie kolejne zwycięstwo biało-czerwonych.

Skomentuj 1

W katowickim Spodku brzmi Mazurek Dąbrowskiego.

Skomentuj 0

Przemysław Odrobny wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Obronił łaćznie 29 strzałów Austriaków.

Skomentuj 0

Gol Grzegorza Pasiuta z pierwszej tercji daje Polakom kolejne trzy punkty. Biało-czerwoni zapewnili sobie tym samym miejsce w mistrzostwach dywizji 1A w sezonie 2017!

Skomentuj 0

Pada ostatni strzał reprezentacji Austrii i znów świetna interwencja Odrobnego!

Skomentuj 0
  • 60. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Nie możemy tego przegrać! Polska blisko zwycięstwa!

Skomentuj 0

4 sekundy do końca i krążek w rękawicach Odrobnego!!

Skomentuj 0

59. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Walka hokeistów obu drużyn. Robi się nerwowo. Spoglądamy na zegar i odliczamy sekundy do końca meczu. Będziemy wznawiać w strefie neutralnej. Wraca bramkarz Austrii.

Skomentuj 0

Austria bez bramkarza.

Skomentuj 0

Wybijamy krążek z własnej tercji. Austria nie mogła wprowadzić szóstego gracza.

Skomentuj 0

Minuta i 52 sekundy do końca meczu. Krążek w rękawicach Przemysława Odrobnego.

Skomentuj 0

58. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Trybuny katowickiego Spodka coraz głośniejsze. Dwie minuty dzielą naszych od drugiego zwycięstwa w turnieju dywizji 1A!

Skomentuj 0

57. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Trzecia tercja to zdecydowana przewaga Austrii. W strzałach "Orły" prowadzą z Polakami 9 do 5.

Skomentuj 0

56. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Jakże było blisko! Marcin Kolusz nie trafił do bramki Austrii. Do końca meczu jeszcze cztery minuty!

Skomentuj 0

Odrobny broni po błędzie naszej obrony. Nasz bramkarz w świetnej formie. Austriacy nie zamierzają rezygnować z walki o remis.

Skomentuj 0

55. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Świetna gra czwórki Polaków i Przemysława Odrobnego! Austria nie potrafiłą wykorzystać gry 5 na 4!

Skomentuj 0

53. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Mamy potwierdzenie decyzji sędziów. Zagramy przed 120 sekund w osłabieniu. Ponad 7 minut do końca.

Skomentuj 0

Będzie kara dla Polaków. Paweł Dronia faulował atakującego Austriaka.

Skomentuj 0

52. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gromkie POLSKA, POLSKA w katowickim Spodku. Walczymy twardo na lodzie. Brakuje akcji pod bramką, ale urywamy cenne sekundy.

Skomentuj 0

51. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Do końca meczu zostało niecałe 10 minut. Polacy są blisko kolejnego zwycięstwa nad faworytem!

Skomentuj 0

50. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Austria nie wyrzostała kolejnego okresu gry w przewadze. Oba zespoły mają na swoim koncie po 18 minut kar.

Skomentuj 0

49. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Kolejne interwencje Przemysława Odrobnego! Bramkarza ratuje naszą reprezentację przed utratą gola. Walczymy dalej w osłabieniu.

Skomentuj 0

48. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Niestety kolejna kara dla biało-czerwonych. Adam Borzęcki zahaczył rywala. Austria będzie grała w przewadze.

Skomentuj 0

47. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Niecelne uderzenie wracającego na lód Chmielewskiego. W strzałach celnych prowadzą Austriacy 4-3.

Skomentuj 0

46. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Kara dla Austrii! Stefan Bacher zachaczył Krzystofa Zapałę. Będziemy grali w przewadzę 4 na 3. Po 30 sekundach do gry wrócą Chmielewski i Ulmer.

Skomentuj 0

45. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Mamy kolejne kary. Aaron Chmieleski i Stefan Ulmer trafiają na ławkę nie po raz pierwszy w tym meczu. Gramy po czterech.

Skomentuj 0

44. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Przetrwaliśmy grę w osłabieniu. Austria nie licząc akcji w samej końcówce, miała problem z naszą skuteczną grą w obronie.

Skomentuj 0

43. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Odrobny broni strzał Ulmera! Austriacy na sekundy przed końcem gry w przewadze byli blisko strzelenia gola!

Skomentuj 0

41. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Powtórka scenariusza z dwóch pierwszych części meczu. Biało-czerwoni będą grali w osłabieniu po karze dla Chmielewskiego.

Skomentuj 0

Na lodzie leży austriacki zawodnik. Aaron Chmielewski zaatakował ostro Konstantina Komarka.

Skomentuj 0

Krążek na lodzie! Rozpoczynamy ostatnią tercję gry!

Skomentuj 0

Przypomijmy, że reprezentacja Polski prowadzi 1:0 po golu Grzegorza Pasiuta z pierwszej tercji.

Skomentuj 0

Hokeiści wracają na lód. Za chwilę początek ostatniej tercji.

Skomentuj 0

Za kilka minut wracamy z ostatnią tercją. Trzymamy kciuki za drugie z rzędu zwycięstwo reprezentacji Polski!

Skomentuj 0

W drugiej tercji oglądaliśmy bardziej wyrównaną grę. Oba zespoły oddały po 12 strzałów. Polacy otrzymali łącznie osiem minut kar, przy dziesięciu dla Austrii.

Skomentuj 0

40. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0)

Koniec drugiej tercji! Bez goli w kolejnych 20 minutach. Polska prowadzi z Austrią przed ostatnią częścią meczu 1:0!

Skomentuj 3

Wznowienie w strefie ataku. 53 sekundy do końca drugiej tercji. Trzymamy kciuki za kolejnego dla dla biało-czerwonych!

Skomentuj 0

39. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0)

Stefan Ulmer strzela na naszą bramkę, ale broni Odrobny. W dalszym zamieszaniu udaje się uniknąc utraty gola. Zacięta gra, lecz kolejne sekundy mijają!

Skomentuj 0

38. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0)

Dwie minuty do końca drugiej tercji. Broni dobrze jednobramkowej przewagi.

Skomentuj 0

37. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0)

Na lód wracają zawodnicy obu zespołów, którzy odsiadywali 2-minutowe kary.

Skomentuj 0

36. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0)

Patryk Wronka był blisko przejęcia krążką i wyjścia do samotnego pojedynku z bramkarzem Austrii! Krążek leciał jednak zbyt szybko obok reprezentanta Polski.

Skomentuj 0

Przemysław Odrobny broni kolejny strzał Austriaków. Nasz bramkarz jest tego wieczoru nieomylny!

Skomentuj 0

34. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0)

Bójka na lodzie pomiędzy Ulmerem i Chmielewskim! Obaj zawodnicy trafiają na ławkę kar. Gramy 4 na 4 przez dwie minuty.

Skomentuj 0

Mikołaj Łopuski nie zdołał skierować krążką do bramki po strzale Pawła Dronii.

Skomentuj 0

33. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0)

Nie udało się wykorzystać okresu gry w przewadze. Wciąż prowadzimy różnicą jednego gola po trafieniu z pierwszej tercji Grzegorza Pasiuta.

Skomentuj 0

Świetna interwencja Starkbauma! Krzystof Zapała uderzył w prawy dolny róg!

Skomentuj 0

32. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0)

Maciej Kruczek walczył z austriackim obrońcą. Twardy pojedynek daleko od krążka i obustronne wykluczenie.

Skomentuj 0

Słupek po strzale Aarona Chmielewskiego!

Skomentuj 0

31. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0)

Krzystof Zapała pada trafiony kijem w łyżwy. Kara dla Austriaków. Będziemy grali w przewadze przez 120 sekund.

Skomentuj 0

30. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0)

Na trybunach katowickiego Spodka fala, a Polacy wciąż bronią jednobramkowego prowadzenia.

Skomentuj 0

29. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0)

Paweł Dronia próbował z dystansu. Na posterunku bramkarz Austrii. To już 16 strzał w tym meczu naszej reprezentacji.

Skomentuj 0

28. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0)

Kolejna kara dla Austrii. Tym razem dla Andreasa Kristlera. Czy uda nam się wykorzystać grę 5 na 4 ?

Skomentuj 0

27. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0)

Austria nie potrafiłą wykorzystać niecałej minuty gry w przewadze. Polacy przeprowadzili dobrą akcję krótko po tym jak wróciliśmy do pełnego składu. Drogi do bramki nie znalazł jednak Mikołaj Łopuski.

Skomentuj 0

26. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0)

Bernhard Starkbaum łapie krążek w rękawice po kolejnym strzale reprezentacji Polski. Uderzył po raz kolejny dzisiaj Aaron Chmielewski.

Skomentuj 0

25. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0)

Uderzenie Krzysztofa Zapały broni bramkarz reprezentacji Austrii! Tymczasem karę złapał Tomasz Malasiński. Będziemy grali po czterech przez półtorej minuty.

Skomentuj 0

Kara dla Austriaków. Na dwie minuty z lodowiska schodzi Michael Schiechl. Gramy w przewadze.

Skomentuj 0

24. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0)

Kontraatak Polaków i niecelny strzał Aarona Chmielewskiego. Było bardzo blisko bramki!

Skomentuj 0

Broni Bernhard Starkbaum. Lekki strzał naszego zespołu i czeka nas wznowienie na połowie Austriaków.

Skomentuj 0

23. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0, 0:0)

Kibice w Spodku odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Świetna atmosfera w Katowicach. Polacy tymczasem przetrzymali okres gry 4 na 5 bez straty gola.

Skomentuj 0

21. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0)

Przemysław Odrobny broni strzał Austriaków! Świetna postawa bramkarza ratuje nas przed utratą gola!

Skomentuj 0

Niestety rozpoczynamy drugą tercję podobnie jak pierwszą od wykluczenia. Na ławkę kar ląduje Adam Borzęcki.

Skomentuj 0

Rozpocznamy drugą tercję meczu!

Skomentuj 5
    Zobacz więcej komentarzy (2)

Za chwilę wracamy do gry. Zespoły powoli pojawiają się na lodzie.

Skomentuj 0

W oczekiwaniu na drugą tercję zobaczmy jak padł pierwszy gol dla reprezentacji Polski:

Polska - Austria 1:0 (gol Pasiuta)

Skomentuj 0

Po kilku minutach przerwy wracamy do katowickiego Spodka na drugą tercję meczu Polska - Austria.

Skomentuj 0

20. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0)

A zatem po pierwszej części meczu mamy zasłużone prowadzenie reprezentacji Polski po golu Grzegorza Pasiuta.

Skomentuj 1

Maciej Kruczek strzela w ostatniej akcji pierwszej tercji. Bramkarz Austrii broni jednak skutecznie.

Skomentuj 0

19. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0)

Rozpoczyna się ostatnia minuta pierwszej tercji.

Skomentuj 0

18. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0)

Marna próba Austrii pod Polską bramką. Faworyt ma wyraźne problemy ze skonstruowaniem dobrej akcji.

Skomentuj 0

17. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0)

Bernhard Starkbaum zatrzymuje podanie Patryka Wronki. Tomasz Malasiński czekał tylko by dołożyć kij i zdobyć drugiego gola!

Skomentuj 0

16. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0)

Kolejny strzał w okresie gry w przewadze Polaków. Tym razem probówał Maciej Urbanowicz.

Skomentuj 0

15. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0)

Aaron Chmielewski uderzył na bramkę, ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza Austrii.

Skomentuj 0

Kolejna kara dla Austrii. Na ławkę trafił na dwie minuty Stefan Ulmer. Gramy w przewadze 5 na 4.

Skomentuj 0

14. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0)

Polacy wyraźnie aktywniejsi w pierwszej tercji, wykorzystali błąd austriackiej obrony i zdobyli gola po dwójkowej akcji Pasiuta z Chmielewskim.

Skomentuj 0

13. minuta Polska - Austria 1:0 (1:0)

Aysystę przy golu Grzegorza Pasiuta zaliczył Aron Chmielewski.

Skomentuj 0

Polska prowadzi 1:0! Bramkę zdobywa Grzegorz Pasiut!

Skomentuj 2

12. minuta Polska - Austria 0:0 (0:0)

Maciej Kruczek uderzył celnie po indywidualnej akcji. Broni jednak Bernhard Starkbaum.

Skomentuj 0

11. minuta Polska - Austria 0:0 (0:0)

Gramy po czterech. 2 minuty kary dla Briana Leblera. To pierwsza kara Austriaków w 1. tercji.

Skomentuj 0

Znów gramy w osłabieniu. Karę otrzymał Bartłomiej Bychawski.

Skomentuj 0

Z dystansu strzelają Austriacy, lecz broni Przemysław Odrobny!

Skomentuj 0

10. minuta Polska - Austria 0:0 (0:0)

Uderzał Raphael Herburger, na szczęście dla nas niecelnie.

Skomentuj 0

8. minuta Polska - Austria 0:0 (0:0)

Poprzeczka po kolejne akcji reprezentacji Polski! Trwa ofensywa pod bramką Austrii.

Skomentuj 0

7. minuta Polska - Austria 0:0 (0:0)

Kolejna dobra akcja Patryka Wronki! Bramkarz Austrii zachował się jednak przytomnie.

Skomentuj 0

4. minuta Polska - Austria 0:0 (0:0)

Kolejna próba w wykonaniu Krzysztofa Zapały. Również nieudana. Dobry początek reprezentacji Polski.

Skomentuj 0

3. minuta Polska - Austria 0:0 (0:0)

Polacy przetrwali bez straty gola. Krótko po powrocie do pełnego składu, dobrą akcję strzałem wykończył Patryk Wronka.

Skomentuj 0

1. minuta Polska - Austria 0:0 (0:0)

Krzysztof Zapała łapie pierwszą karę. Po 30 sekundach meczu czekają nas dwie kolejne minuty w osłabieniu.

Skomentuj 0

Krążek rzucony! Rozpoczynamy mecz Polska - Austria!

Skomentuj 0

Bramkarze są już na swoich pozycjach. Hokeiści obu zespołów także na lodzie.

Skomentuj 0

W katowickim Spodku gasną światła. Zawodnicy obu reprezentacji wyjeżdżają na lód.

Skomentuj 0

Poznaliśmy pierwszą decyzję trenera reprezentacji Polski, Jacka Płachty. W bramce biało-czerwonych Rafała Radziszewskiego zastąpi Przemysław Odrobny .

Skomentuj 0

Witamy serdecznie! Opromienieni zwycięstwem ze Słowenią reprezentanci Polski przystępują do meczu z Austrią. Lider grupy przed czwartą kolejką spotkań nie przegrał dotąd w Katowicach. Podobny bilans przed meczem z biało-czerwoni mieli Słoweńcy. Liczymy, że również dzisiaj Polacy zakończą passę jednego z faworytów turnieju. Początek spotkania o godzinie 20:00