MŚ w hokeju: Kluczowy mecz dla Polaków! Austria - Słowenia na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Rafał Lichowicz

Niestety taki wynik meczu oznacza, że reprezentacja Polski straciła szanse na drugie miejsce w tabeli dywizji 1A i awans do elity. Mistrzostwa wygrywa Słowenia przed Włochami, którzy muszą czekać na rozstrzygnięcia mistrzostw świata, by móc cieszyć się z awansu do światowej elity.

Skomentuj 0

Dziękujemy Państwu za uwagę i zapraszamy na naszą relację z meczu Polski z Japonią w którym nasza reprezentacja zagra o 3. miejsce w katowickim turnieju.

Skomentuj 0

60. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Koniec meczu! Słowenia wygrywa i wraca w przyszłym roku do elity!

Skomentuj 0

Ewentualny gol dla Austrii będzie na wagę 2. miejsca w tabeli. Pozostało 14 sekund.

Skomentuj 0

Strzał Komarka nie znalazł się w siatce! Broni Kroselj!

Skomentuj 0

Ostatnie 50 sekund meczu. Austria zagra w przewadze po karze dla Verlica. Jeśli "Orły" wycofają bramkarza, będą mogli zagrać w 6 na 4.

Skomentuj 0
  • 59. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Austria wycofała bramkarza.

Skomentuj 0

59. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Słowenia była blisko rostrzygnięcia tego meczu, Kij przyłożył jednak Starkbaum, który wybronił Austrię przed utratą gola.

Skomentuj 0

58. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Manuel Greier nie mógł oddać celnego strzału na bramkę po faulu słoweńskiego obrońcy, czego nie zauważył sędzia.

Skomentuj 0

57. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Pięśći poszły w ruch. Przepychanki pod bramką Słowenii.

Skomentuj 0

56. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

W piątkę zagrają Austriacy po karze dla Kena Ograjenseka.

Skomentuj 0

Niecałe pięć minut do końca meczu, który może zdecydować o rostrzygnięciach w tegorocznych mistrzostwach świata dywizji 1A.

Skomentuj 0

54. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Strzał Sabolica broni Starkbaum. To jedna z nielicznych akcji Słoweńców w tej części meczu.

Skomentuj 0

53. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

W trzeciej tercji w strzałach prowadzą 5 do 3 Autriacy. W ostatnich minutach niestety niewiele dzieje się na lodzie.

Skomentuj 0

52. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Taki rezultat meczu pozbawia szans na awans Polaków. Austria musi zdobyć dwa gole, by pomóc biało-czerwonym.

Skomentuj 0

51. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Niestety kolejna kara dla Austrii. Na ławkę trafia Stefan Ulmer. Maleją szansę Austriaków na zwycięstwo.

Skomentuj 0

50. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Słowenia skupiła się na obronie swojej bramki w okresie gry w przewadze. Dwie minuty upłynęły bez ataków zespołu Nika Zupancica.

Skomentuj 0

49. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Zdobywca bramki dla Austrii - Konstantin Komarek trafił na ławkę kar. 2 minuty przewagi dla Słowenii.

Skomentuj 0

48. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Stefan Bacher uderzał z dystansu ale na posterunku był bramkarz Słowenii.

Skomentuj 0

46. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Okres bardzo niedokładnej gry obu drużyn. Brakuje składnych akcji pod bramkami.

Skomentuj 0

44. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Andreas Kristler znów uderzył na bramkę Słowenii. Bardzo aktywni Austriacy od momentu powrotu na lód.

Skomentuj 0

43. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Powtórki pokazały, że Manuel Geier był bardzo blisko gola we wcześniej wspomniane akcji. Słowenie uratował swoją interwencją Kroselj.

Skomentuj 0

42. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Zamieszanie pod bramką Słowenii, lecz bez gola dla Austrii! Dobre wejście w ostatnie 20 minut podopiecznych Dana Ratushny'ego

Skomentuj 0

41. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Rozpoczynamy otatnia tercję meczu! Przypominamy, że tylko zwycięstwo Austrii w regulaminowym czasie gry pozwoli reprezentacji Polski wciąż marzyć o awansie do elity.

Skomentuj 0

Za kilka minut wracamy z relacją z trzeciej ostatniej tercji meczu Austriaków ze Słowenią.

Skomentuj 0

40. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Koniec drugiej tercji. Po 40 minutach Słoweńcy prowadzą 2:1 po golach Ograjenseka i Sabolica. Austriacy potrzebują dwóch goli, by zwyciężyć w meczu i całym turnieju dywizji 1A w Katowicach.

Skomentuj 0

39. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Blaz Gregorc miał okazję uderzyć silnie z dystansu, lecz nie opanował krążka. Przewaga Słowenii w końcówce tercji.

Skomentuj 0

38. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Dwie próby Komarka mijają światło bramki! Była to dobra okazja na wyrównanie dla Austrii.

Skomentuj 0

37. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Austria przetrwała kolejne osłabienie. Tymczasem groźnie uderzał Anze Kuralt.

Skomentuj 0

35. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Starkbaum broni strzał Kovacevica. Słowenia założyła zamek na Austriaków.

Skomentuj 0

34. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Bernhard Starkbaum otrzymuje 2-minutową karę. Austria ponownie w tej tercji zagra w osłabieniu.

Skomentuj 0

33. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Austriacy nie wykorzystali gry 5 na 4. Słowenia broni wciąż prowadzenia po golu Kena Ograjenseka.

Skomentuj 0

31. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Anze Kuralt trafia na ławkę kar. W przewadza zagra Austria.

Skomentuj 0

30. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Prowadzenie Słowenii może cieszyć reprezentację Włoch, która przy takim układzie pozostanie na 2. miejscu w tabeli dywizji 1A.

Skomentuj 0

29. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Austria już w pełnym składzie. Do gry nie wróci jednak wykluczony do końca meczu Alexander Pallestrang.

Skomentuj 0

28. minuta: Austria - Słowenia 1:2 (1:1, 0:1)

Słowenia obejmuje prowadzenie 2:1! Bramkę w samej końcówce gry w przewadze zdobył Ken Ograjensek, grający na co dzień we francuskim Epinal.

Skomentuj 0

27. minuta: Austria - Słowenia 1:1 (1:1, 0:0)

Mijają kolejne dwie minuty kary dla Austrii. Słowenia marnuje czas gry w przewadze przez niedokładność w podaniach.

Skomentuj 0

25. minuta: Austria - Słowenia 1:1 (1:1, 0:0)

Dwa groźne strzały Słoweńców. Oba broni Starkbaum. Pozostały jeszcze trzy minuty gry w osłabieniu Austrii.

Skomentuj 0

23. minuta: Austria - Słowenia 1:1 (1:1, 0:0)

Fatalnie wieści dla Austriaków. Po faulu Alexandera Pallestranga "Orły" zagrają w osłabieniu przez pięć minut. Sędziowe potraktowali zagranie Pallestranga jako atak na głowę rywala.

Skomentuj 0

Zabrakło precyzji Austriakom przy kolejnej akcji. Na tablicy wyników dalej remis 1:1.

Skomentuj 0

22. minuta: Austria - Słowenia 1:1 (1:1, 0:0)

Bernhard Starkbaum broni dobrze strzał Miha Verlica.

Skomentuj 0

21. minuta: Austria - Słowenia 1:1 (1:1, 0:0)

Pierwsza minuta spokojnej gry. Zabrakło celności w podaniach przy akcjach obu zespołów pod bramką rywala.

Skomentuj 0

Rozpoczynamy drugą tercję! Po pierwszej Austria remisuje ze Słowenią 1:1.

Skomentuj 0

Zawodnicy wracają na lodowisko.

Skomentuj 0

Po kilkuminutowej przerwie wracamy do Państwa z dalszą relacją meczu Austrii ze Słowenią.

Skomentuj 0

20. minuta: Austria - Słowenia 1:1 (1:1)

Koniec pierwszej tercji. Mamy remis 1:1, który nie może cieszyć naszej reprezentacji. Polacy potrzebują wygranej Austriackiego zespoły, by wieczorem zagrać z Japonią o awans

Skomentuj 0

19. minuta: Austria - Słowenia 1:1 (1:1)

Gasper Kroselj wyprzedził z interwencją Fabio Hofera.

Skomentuj 0

To już ostatnie sekundy pierwszej tercji. Zanosi się na bramkowy remis do przerwy.

Skomentuj 0

17. minuta: Austria - Słowenia 1:1 (1:1)

Austria przetrwała okres gry w osłabieniu bez straty gola.

Skomentuj 0

16. minuta: Austria - Słowenia 1:1 (1:1)

Rok Ticar próbował zmieścić krążek przy słupku. Na posterunku był Starkbaum.

Skomentuj 0

Strzał Alesa Kranjca wybroniony przez austriackich obrońców.

Skomentuj 0

15. minuta: Austria - Słowenia 1:1 (1:1)

Będzie pierwszy okres gry w przewadze reprezentacji Słowenii. Na ławkę kar trafia Raphael Herburger.

Skomentuj 0

14. minuta: Austria - Słowenia 1:1 (1:1)

Strzał i poprawka Konstantina Komarka! Ależ broni Kroselj! Austria znów groźna pod bramką Słowenii

Skomentuj 0

12. minuta: Autria - Słowenia 1:1 (1:1)

Fabio Hofer nie trafia w krążek w dogonej sytuacji!

Skomentuj 0

11. minuta: Austria - Słowenia 1:1 (1:1)

Słowenia strzela na 1:1! Niestety uderzenie Roberta Sabolica znalazło drogę do bramki. Asysta Zigi Jeglica

Skomentuj 3

11. minuta: Austria - Słowenia 1:0 (1:0)

Nerwowe reakcje hokeistów obu zespołów. Przed chwilą przy bandzie wiele do wyjaśnienia mieli sobie Kristler i Jeglic.

Skomentuj 0

10. minuta: Austria - Słowenia 1:0 (1:0)

Za nami połowa pierwszej tercji. Prowadzi Austria, której ewentualne zwycięstwo otworzy reprezentacji Polski szansę na awans do elity!

Skomentuj 0

10. minuta: Autria - Słowenia 1:0 (1:0)

Słowenia była znów blisko gola. Strzał Alesa Musica zatrzymał się na słupku.

Skomentuj 0

9. minuta: Austria - Słowenia 1:0 (1:0)

Bernhard Starkbaum broni świetnie pierwszy strzał Słowenii! Uderzał Jan Urbas.

Skomentuj 0

8. minuta: Austria - Słowenia 1:0 (1:0)

Wciąż brakuje strzałów po stronie reprezentacji Słowenii. Austriacy oddali już pięć uderzeń kierunku bramki Gaspera Kroselja.

Skomentuj 0

7. minuta: Austria - Słowenia 1:0 (1:0)

Austria miała szansę na kolejnego gola! Niestaty zabrakło dokładności. Po okresie spokojnej gry, wyraźną przewagę w meczu zyskała reprezentacja Austrii.

Skomentuj 0

6. minuta: Austria - Słowenia 1:0 (1:0)

Akcję Austriaków w przewadze wykończył z prawego skrzydła Konstantin Komarek.

Skomentuj 0

Bramka dla Austrii!! 1:0! Świetna wiadomość dla reprezentacji Polski!

Skomentuj 0

6. minuta: Austria - Słowenia 0:0 (0:0)

Doskonała szansa Austrii! Fabio Hofer uderzył, ale bramkarz Słowenii był bezbłędny.

Skomentuj 0

5. minuta: Austria - Słowenia 0:0 (0:0)

Pierwsza kara w meczu. W czterech przez dwie minuty zagrają Słoweńcy. Na ławkę za zachaczanie trafił Anze Kuralt.

Skomentuj 0

Groźna akcja Jana Urbasa. Słoweńcy byli blisko gola.

Skomentuj 0

4. minuta: Austria - Słowenia 0:0 (0:0)

Mamy celne uderzenie Austriaków. Pewnie broni Kroselj.

Skomentuj 0

Wiele niedokładności w grze. Sędziowie odgwizdują kolejne spalone, a brakuje strzałów.

Skomentuj 0

3. minuta: Austria - Słowenia 0:0 (0:0)

Spalony reprezentacji Słowenii. Spokojny początek meczu. Żadna z drużyn nie rozpoczęła od huraganowych ataków.

Skomentuj 0

1. minuta: Austria - Słowenia 0:0 (0:0)

Pierwsza interwencja bramkarza Słowenii, Gaspera Kroselja. Austriacy nie potrafili dojść do strzału.

Skomentuj 0

Krążek rzucony! Zaczynamy mecz Austria - Słowenia!

Skomentuj 0

Kapitanowie Brian Lebler i Jan Urbas witają się z arbitrami. Za chwilę początek meczu.

Skomentuj 0

W katowickim Spodku trwa rozgrzewka obu reprezentacji.

Skomentuj 0

Znamy pierwsze piątki obu reprezentacji. W Austrii mecz rozpoczną Starkbaum (G), Viveiros, Ulmer, Lebler, Hofer i Haudum. Słoweńców od pierwszej minuty reprezentować będą Kroselj (G), Kovacevic, Kranjc, Jeglic, Ticar i Sabolic.

Skomentuj 0

Po meczu Włochów z Koreą liderem grupy pozostali Słoweńcy (9pkt). Drugie miejsce zajmują Włosi (9 pkt.), a trzecie Austria (8pkt.).

Austriacy do awansu potrzebują tylko punktu. Zwycięstwo w grupie zapewni im wygrana po dogrywce. Wygrana w regulaminowym czasie gry za 3 pkt otworzy zaś szansę reprezentacji Polski, która wieczorem podejmie Japonię.

Skomentuj 0

Przypomijmy, że w pierwszym dniu ostatniego dnia mistrzostw dywizji 1A Włosi pokonali Koreę Południową 2:1. W tej chwili to reprezentacja Italii zajmuje drugie, premiowane awansem miejsce w tabeli.

Skomentuj 0

O godzinie 16:30 na lodowisko w katowickim Spodku wyjadą reprezentację Słowenii i Austii. Pojedynek dwóch spadkowiczów z elity ma kluczowe znaczenie dla reprezentacji Polski. Biało-czerwoni by zachować szanse na awans do przyszłorocznych mistrzostw świata elity, muszą liczyć na zwycięstwo Austriaków!