MŚ w hokeju: Słowenia pogrążyła Polaków! Biało-Czerwoni nie awansują do elity

Reprezentacja Słowenii pokonała w swoim ostatnim występie w mistrzostwach świata dywizji 1A Austrię 2:1 i zapewniła sobie awans do światowej elity. Rezultat tego meczu rozstrzygnął także o losach reprezentacji Polski.

Rafał Lichowicz
Materiały prasowe / Michał Chwieduk, Biuro Prasowe PZHL

Przed meczem Reprezentacja Polski mogła tylko w zaciszu ściskać kciuki za Austriaków. Ich ewentualna wygrana, przy korzystnym rozstrzygnięciu w meczu Włochów z Koreą, dawała szanse na awans do upragnionej elity. Na drodze stała jednak Słowenia.

Pierwsza tercja zaczęła się bardzo niemrawo. Dopiero pierwsze wykluczenie w meczu dla Słowenii spowodowało, że oba zespoły zaczęły grać odważniej. W niecałą minutę okres gry w przewadze wykorzystali Austriacy. Po zamieszaniu przed bramką, krążek do sieci skierował Konstantin Komarek.

Sześć minut później Słoweńcy cieszyli się już z wyrównania. Gola zdobył Robert Sabolic, a asystował mu zza bramki Ziga Jeglic. Taki wynik mógł martwić kibiców biało-czerwonych. Do przerwy oba zespoły miały jeszcze kilka dobrych sytuacji na bramkę. W słupek uderzał Ales Music, a drugi strzał Komarka zatrzymał Gasper Kroselj.

W drugich 20 minutach Austriacy stracili swój impet z pierwszej części meczu. W płynnej grze przeszkadzały kary dla zawodników. Za atak na głowę rywala w 23. minucie do końca meczu został wykluczony Alex Pallestrang. Austria musiała się bronić przez pięć minut w osłabieniu.

Słowenia wykorzystała ten fakt w samej końcówce po strzale Kena Ograjenseka. W tym momencie reprezentacja Polski potrzebowała już dwóch goli Austrii do awansu. Do końca tercji podopieczni Dana Ratushny'ego nie zagrozili jednak bramce Słowenii.

Trzecia tercja odbyła się bez historii. Austriacy byli tego dnia w słabej formie, a Słowenia skupiała się raczej na obronie wyniku, który dawał jej pewny awans do elity z pierwszego miejsca w tabeli.

Cieszyć mogą się również Włosi, którzy pozostaną na drugim miejscu w tabeli. O ich ewentualnym awansie zdecydują wyniki Niemców i Francuzów na majowych mistrzostwach świata elity w Rosji.

Słowenia - Austria 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)