Relację prowadzą : autor:
Łukasz Czechowski
autor:
Rafał Lichowicz

KONIEC MECZU! Reprezentacja Polski na zakończenie mistrzostw świata dywizji 1A ogrywa Japonię 10:4! To był najefektowniejszy mecz całego turnieju w katowickim Spodku!

Skomentuj 0

Jeszcze raz dziękujemy za uwagę.

Skomentuj 0

Dziękuje za śledzenie naszej relacji LIVE oraz za to, że byli Państwo z nami przez cały turniej. Zapraszamy na kolejne relacje LIVE z hokejowych spotkań reprezentacji Polski na łamach WP SportoweFakty.

Skomentuj 0

Patryk Wronka wybrany graczem meczu z Japonią.

Skomentuj 0

Polska zajmuje 3. miejsce w całym turnieju. Awans do elity wywalczyła Słowenia. Na wyniki mistrzostw świata elity muszą poczekać Włosi, którzy zajęli drugie miejsce w Katowicach.

Skomentuj 0

60. minuta: Polska - Japonia 10:4 (6:1, 1:1, 3:2)

Mamy 10. gola dla reprezentacji Polski!!! Patryk Wajda strzela na 10 sekund przed końcową syreną!

Skomentuj 0
  • 60. minuta: Polska - Japonia 9:4 (6:1, 1:1, 2:2)

Japońvzycy łapią jeszcze jedną karę w końcówce.

Skomentuj 0

60. minuta: Polska - Japonia 9:4 (6:1, 1:1, 2:2)

To już ostatnia minuta mistrzostw świata dywizji 1A w Katowicach!

Skomentuj 0

59. minuta: Polska - Japonia 9:4 (6:1, 1:1, 2:2)

Dramatyczna obrona japońskiego obrońcy po strzale Pociechy!

Skomentuj 0

58. minuta: Polska - Japonia 9:4 (6:1, 1:1, 2:2)

W katowickim Spodku słychać donośne "JESZCZE JEDEN"

Skomentuj 0

57. minuta: Polska - Japonia 9:4 (6:1, 1:1, 2:2)

Znów próbował Chmielewski! Będziemy dążyć do zdobycia 10. gola!

Skomentuj 0

56. minuta: Polska - Japonia 9:4 (6:1, 1:1, 2:2)

Paweł Dronia pakuje krążek do bramki!! 9:4!

Skomentuj 1

56. minuta: Polska - Japonia 8:4 (6:1, 1:1, 1:2)

Kończy się kara Pociechy. Gramy już w komplecie. Japonia nie dała rady zdobyć piątego gola.

Skomentuj 0

54. minuta: Polska - Japonia 8:4 (6:1, 1:1, 1:2)

Bartek Pociecha chwilę wcześniej mógł zostać bohaterem, a teraz trafia na ławkę kar. Gramy w osłabieniu i szansa dla Japonii.

Skomentuj 0

53. minuta: Polska - Japonia 8:4 (6:1, 1:1, 1:2)

Bartłomiej Pociecha minął się z bramką po indywidualnej akcji! Było naprawdę blisko 9. gola!

Skomentuj 0

52. minuta: Polska - Japonia 8:4 (6:1, 1:1, 1:2)

Silny strzał Bychawskiego przyjął na siebie golkiper Japonii.

Skomentuj 0

51. minuta: Polska - Japonia 8:4 (6:1, 1:1, 1:2)

Yamashita próbował zaskoczyć Odrobnego z ostrego kąta! Nasz bramkarz był jednak czujny!

Skomentuj 0

50. minuta: Polska - Japonia 8:4 (6:1, 1:1, 1:2)

Wreszcie doczekaliśmy celnego strzału po uderzeniu Grzegorza Pasiuta.

Skomentuj 0

48. minuta: Polska - Japonia 8:4 (6:1, 1:1, 1:2)

Po szalonym początku tercji mamy spokojniejszy okres w ostatniej części meczu.

Skomentuj 0

47. minuta: Polska - Japonia 8:4 (6:1, 1:1, 1:2)

Aron Chmielewski w drodze po hat-tricka przegrał pojedynek z Hitomim.

Skomentuj 0

46. minuta: Polska - Japonia 8:4 (6:1, 1:1, 1:2)

Bardzo skuteczna gra obu drużyn. W trzeciej tercji przy wyniku 2:1 dla Japonii oba zespoły mają po cztery celne strzały.

Skomentuj 0

45. minuta: Polska - Japonia 8:4 (6:1, 1:1, 1:2)

Czwarty gol dla Japończyków! Azjaci w trzeciej tercji wreszcie weszli na wyższy poziom. Bramkę zdobywa Masahito Nishiwaki.

Skomentuj 2

45. minuta: Polska - Japonia 8:3 (6:1, 1:1, 1:1)

Tym razem to Polacy z karą. Marcin Kolusz za zatrzymanie kija znika z tafli na dwie minuty.

Skomentuj 0

44. minuta: Polska - Japonia 8:3 (6:1, 1:1, 1:1)

Asystentami Paweł Dronia i Maciej Kruczek.

Skomentuj 0

GOOL! Reprezentacja Polski prowadzi 8:3 po drugim golu w tym meczu Arona Chmielewskiego

Skomentuj 0

44. minuta: Polska - Japonia 7:3 (6:1, 1:1, 0:1)

Takafumi Yamashita na ławce kar. Zagramy przez dwie minuty w przewadze.

Skomentuj 0

Terao próbował zaskoczyć Odrobnego. Japonia gra coraz odważniej z naszym zespołem.

Skomentuj 0

43. minuta: Polska - Japonia 7:3 (6:1, 1:1, 0:1)

Adam Bagiński strzela ale broni Hitomi! Było blisko gola!

Skomentuj 0

42. minuta: Polska - Japonia 7:3 (6:1, 1:1, 0:1)

Niespodziewany gol dla Japonii! Nasz rywal zdobywa trzecią bramkę za sprawą Daisuke Obary.

Skomentuj 0

42. minuta: Polska - Japonia 7:2 (6:1, 1:1, 0:0)

I mamy już pierwszą okazję po naszej stronie. Patryk Wronka dobrze objechał bramkę, ale jego podanie nie znalazło adresata.

Skomentuj 0

41. minuta: Polska - Japonia 7:2 (6:1, 1:1, 0:0)

Rozpoczynamy ostatnie 20 minut turnieju dywizji 1A w Spodku!

Skomentuj 0

Zawodnicy powoli wracają na lodowisko w Katowicach.

Skomentuj 0

Czas na zasłużony odpoczynek dla naszych. W trzeciej tercji liczymy na kolejne gole. Kibice w Spodku marzą o złamaniu bariery 10 bramek! Wracamy z relacją po kilku minutach.

Skomentuj 0

40. minuta: Polska - Japonia 7:2 (6:1, 1:1)

Druga tercja dobiega końca. Polacy w drugich 20 minutach remisują z Japonią 1:1. W całym meczu prowadzimy pewnie 7:2.

Skomentuj 0

39. minuta: Polska - Japonia 7:2 (6:1, 1:1)

Znów wiele niedokładności w naszej grze. Nie możemy oddać celnego strzału.

Skomentuj 0

38. minuta: Polska - Japonia 7:2 (6:1, 1:1)

I mamy kolejną karę dla naszych rywali. Japonia do końca drugiej tercji w osłabieniu.

Skomentuj 0

37. minuta: Polska - Japonia 7:2 (6:1, 1:1)

Rozgrywamy krążek, ale nie potrafimy dotrzeć do bramki Japończyków. Gdy się zbliżamy na posterunku jest już Hitomi.

Skomentuj 0

35. minuta: Polska - Japonia 7:2 (6:1, 1:1)

Nie udaje się nam wykorzystać kolejnej przewagi. Chwilę po jej zakończeniu Mikołaj Łopuski próbował strzału, który nie znalazł drogi do bramki.

Skomentuj 0

34. minuta: Polska - Japonia 7:2 (6:1, 1:1)

Zamykamy Japończyków na ich połowie, ale nie potrafimy skończyć akcji strzałem.

Skomentuj 0

33. minuta: Polska - Japonia 7:2 (6:1, 1:1)

Sędziowie wskazują na błąd techniczny Japonii w strefie zmian. Zagramy w przewadze po karze dla naszych rywali.

Skomentuj 0

32. minuta: Polska - Japonia 7:2 (6:1, 1:1)

Dobra indywidualna akcja Hiroki Ueno. Broni Przemysław Odrobny.  Japonia prezentuje się o wiele lepiej po przerwie.

Skomentuj 0

30. minuta: Polska - Japonia 7:2 (6:1, 1:1)

Dobra obrona Japonii popłaciła. Azjaci już w komplecie. Możemy żałować straconej szansy.

Skomentuj 0

29. minuta: Polska - Japonia 7:2 (6:1, 1:1)

Marnujemy pierwsze 60 sekund w grze 5 na 4.  Nie potrafiliśmy ustawić zamku przy bramce Japonii.

Skomentuj 0

28. minuta: Polska - Japonia 7:2 (6:1, 1:1)

Zagramy w przewadze. Japonia może się obawiać.

Skomentuj 0

27. minuta: Polska - Japonia 7:2 (6:1, 1:1)

Polacy grając w komplecie znów zdominowali Japończyków. Dokładamy trzy celne strzały. Niestety żaden z nich nie zaskoczył bramkarza gości.

Skomentuj 0

25. minuta: Polska - Japonia 7:2 (6:1, 1:1)

Mamy remis w drugiej tercji! Japonia zdobywa gola w przewadze za sprawą Takumy Kawai.

Skomentuj 0

26. minuta: Polska - Japonia 7:1 (6:1, 1:0)

Będzie wykluczenie dla naszego zawodnika. Michał Kotlorz schodzi z lodu na dwie minuty. Przypominamy, że w 1. tercji zdobyliśmy dwa gole grając w osłabieniu

Skomentuj 0

25. minuta: Polska - Japonia 7:1 (6:1, 1:0)

Polacy bombadrują bramkę Japończyków. Brakuje celności. W tej tercji ledwie dwa strzały w światło bramki.

Skomentuj 0

24. minuta: Polska - Japonia 7:1 (6:1, 1:0)

Siódmy gol Polaków! Krążek do bramki skierował Adam Bagiński z podania Michała Kotlorza!

Skomentuj 0

23. minuta: Polska - Japonia 6:1 (6:1, 0:0)

Dużo niecelnych uderzeń po obu stronach. W drugiej tercji tylko jedna celna próba po stronie Polski.

Skomentuj 0

21. minuta: Polska - Japonia 6:1 (6:1, 0:0)

Zablokowany strzał Patryka Wronki! Znów dobrze wchodzimy w tercję.

Skomentuj 0

Krążek na lód - gramy w drugiej tercji!

Skomentuj 0

Obie reprezentacje już na lodowisku. Za chwilę początek drugiej tercji.

Skomentuj 0

Po kilku minutach przerwy wracamy do Spodka na emocje związane z drugą tercją.

Skomentuj 0

20. minuta: Polska - Japonia 6:1 (6:1)

Koniec pierwszej tercji. Szalonej tercji w wykonaniu naszej reprezentacji! Po golach Wronki, Chmielewskiego, Malasińskiego, Kruczka, Pasiuta i Dziubińskiego prowadzimy aż 6:1!!

Skomentuj 1
    • Cesar Zgłoś komentarz
      Troche za pozno ... ciężko było tak chociaż jednym golem wygrać z Korea czy Wlochami ? ...

Gol dla reprezentacji Japonii! Pechowo tracimy bramkę 5 sekund przed końcową syreną po strzale Ueno.

Skomentuj 0

20. minuta: Polska - Japonia 6:0 (6:0)

Rozpoczyna się ostatnie 60 sekund pierwszej części gry.

Skomentuj 0

18. minuta: Polska - Japonia 6:0 (6:0)

Asystę przy golu popularnego "Dziubka" zaliczył Marcin Kolusz.

Skomentuj 0

Krystian Dziubiński strzela gola na 6:0!!! Dobijamy Japonię w pierwszej tercji.

Skomentuj 0

18. minuta: Polska - Japonia 5:0 (5:0)

Polski zespół założył kolejny zamek pod bramką Japończyków. Niestety krążek nie znalazł drogi do bramki.

Skomentuj 0

16. minuta: Polska - Japonia 5:0 (5:0)

Z dystansu próbował Marcin Kolusz. Jego uderzenia nie udało się dobić Borzęckiego. Polacy szukają już szóstego gola!

Skomentuj 0

15. minuta: Polska - Japonia 5:0 (5:0)

Malasiński i Wronka próbowali zaskoczyć w odstępie kilku sekund Hitomiego. Bramkarz reprezentacji Japonii był jednak czujny.

Skomentuj 0

14. minuta: Polska - Japonia 5:0 (5:0)

Hirano pada na lód po starciu z Bagińskim. Japończyk mocno ucierpiał.

Skomentuj 0

13. minuta: Polska - Japonia 5:0 (5:0)

Reprezentacja Polski jest bezlitosna dla rywali! 5:0 w katowickim Spodku! Japonia jest bezradna

Skomentuj 0

12. minuta: Polska - Japonia 4:0 (4:0)

W bramce przypomina się Przemysław Odrobny. Japończycy zagrozili naszej bramce dwoma celnymi strzałami.

Skomentuj 0

11. minuta: Polska - Japonia 4:0 (4:0)

Ależ fantastyczny gol! Maciej Kruczek trafia w okienko na 4:0!!

Skomentuj 0

10. minuta: Polska - Japonia 3:0 (3:0)

Shun Hitomi zastąpił w bramce Japonii Takuto Onodę. Rezerwowy ma już na koncie skuteczną intrwencję po strzale Pawła Dronii.

Skomentuj 0

9. minuta: Polska - Japonia 3:0 (3:0)

Japońska defensywa mogła chociaż przed chwilę odpocząć. Polacy przez chwilę nie atakowali bramki rywala. W całym meczu oddaliśmy już 14 strzałów.

Skomentuj 0

7. minuta: Polska - Japonia 3:0 (3:0)

Tym razem Onoda pokonany przez Tomasza Malasińskiego! Asystował Maciej Kruczek.

Skomentuj 0

Co za początek biało-czerwonych! Trzeci gol dla naszej reprezentacji!

Skomentuj 0

6. minuta: Polska - Japonia 2:0 (2:0)

Na ławkę kar trafił Mateusz Bepierszcz. Tym razem to Japończycy będą mieli szansę na strzelenie gola w przewadze.

Skomentuj 0

4. minuta: Polska - Japonia 2:0 (2:0)

Mamy drugiego gola dla Polaków!! Do bramki trafia Aron Chmielewski !

Skomentuj 0

4. minuta: Polska - Japonia 1:0 (1:0)

Zagramy w przewadze po karze dla Yosuke Hagi.

Skomentuj 0

3. minuta: Polska - Japonia 1:0 (1:0)

Kolejna akcja Polaków zakończona celnym strzałem. Tym razem próbował Krzysztof Zapała.

Skomentuj 0

2. minuta: Polska - Japonia 1:0 (1:0)

Biało-czerwoni oddali już osiem strzałów na bramkę Takuto Onody!

Skomentuj 0

Niedokładne uderzenie Chmielewskiego. Była szansa na drugiego gola!

Skomentuj 0

1. minuta: Polska - Japonia 1:0 (1:0)

Polska prowadzi 1:0! Patryk Wronka zdobył gola już w 50. sekundzie!

Skomentuj 0

1. minuta Polska - Japonia 0:0 (0:0)

Rozpoczynamy mecz!

Skomentuj 0

Mała niespodzianka, w bramce naszej reprezentacji jednak Przemysław Odrobny

Skomentuj 0

Pierwsze piątki już na lodzie. Za chwilę zaczynamy mecz Polska - Japonia!

Skomentuj 0

W katowickim Spodku gasną światła. Czas na prezentację obu zespołów.

Skomentuj 0

Polacy stracili szanse awansu po porażce Austrii ze Słowenią. O przebiegu tego meczu można przeczytać w naszej relacji: Słowenia - Austria 2:1

Skomentuj 0

Do bramki reprezentacji Polski wraca Rafał Radziszewski

Skomentuj 0

Oto składy w jakich wystąpią oba zespoły:

Polska: Radziszewski - Borzęcki, Bychawski, Wronka, Zapała, Malasiński - Kruczek, Dronia, Chmielewski, Pasiut, Łopuski - Kotlorz, Pociecha, Urbanowicz, Dziubiński, Kolusz - Wajda, Bryk, Bagiński, Galant, Bepierszcz.

Japonia: Onoda - Hashiba, Yamashita, Nishiwaki, Tanaka, Ueno - Yamada, Haga, Takahashi, Obara, Kuji - Sasaki, Yanadori, Kawai, Mitamura, Hirano - Sakata, Takagi, Osawa, Terao.

Skomentuj 0

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski ma na swoim koncie 6 punktów za zwycięstwa ze Słowenią (4:1) i Austrią (1:0). Biało-czerwoni odnotowali także dwie porażki w pierwszych meczach z Włochami (1:3) i Koreą Południową (1:4).

Skomentuj 0

Witamy serdecznie,

Reprezentacja Polski w swoim ostatnim występie w katowickim Spodku w mistrzostwach świata dywizji 1A zmierzy się z Japonią. Stawką tego meczu będzie dla biało-czerwonych awans na trzecie miejsce w tabeli. Japończy już wcześniej zostali zdegradowani do dywizji 1B. Początek meczu o godzinie 20:00.