NHL: "Błyskawice" ekspresowo odrobiły straty

Tampa Bay Lightning w drugim meczu półfinału play-off konferencji Wschodniej rozbili przed własną publicznością New York Islanders 4:1. W drugiej parze niespodziankę w Waszyngtonie sprawili Pittsburg Penguins.

Rafał Lichowicz
AFP

Po niespodziewanej porażce w meczu numer jeden Tampa Bay Lightning przystąpili bardzo zmotywowani do kolejnego starcia w Amalie Arena. Prowadzenie w siódmej minucie gry dał "Błyskawicom" Tyler Johnson, dla którego był to trzeci gol w play-off.

Niecałe sześć minut później prowadzenie podwyższył Jonathan Drouin, który zmieścił krążek między parkanami Thomasa Greissa. Goście z Nowego Jorku zdołali strzelić kontaktowego gola jeszcze w pierwszych 20 minutach za sprawą Nikolay'a Kulemina.

W drugiej tercji gospodarze ponownie odskoczyli na dwa gole po silnym strzale Victora Hedmana. Krążek po uderzeniu Szweda trafił w Calvina de Haana, który przypadkowo skierował go do własnej bramki. W ostatniej tercji do pustej bramki trafił ponownie Johnson ustalając wynik meczu na 4:1. ZOBACZ WIDEO Zapała: Jesteśmy zadowoleni z naszej postawy w tym turnieju (źródło TVP)

Konsternacja w Waszyngtonie, gdzie w drugim meczu drugiej rundy play-off miejscowi Capitals ulegli Pittsburg Penguins 1:2. Kibice musieli czekać na gole aż do drugiej tercji. Wtedy to świetne podanie Nicka Bonino zza bramki wykończył Carl Hagelin.

Stołeczni odrobili straty w piątej minucie ostatniej tercji podczas okresu gry w przewadze. Krążek do bramki skierował Marcus Johansson po dobitce strzału Johna Carlsona.

Hala Verizon Center zamilknęła jeszcze raz na cztery minuty przed końcem meczu, gdy doskonałe podanie Evgeni Małkina wykończył Eric Fehr dając Penguins pierwsze zwycięstwo w serii.