NHL: "Bluesmeni" roznieśli Dallas

Zespół St. Louis Blues dopingowany przez swoją publiczność nie dał szans w trzecim meczu 2. rundy play off Dallas Stars, pokonując "Gwiazdy" aż 6:1. Dogrywka decydowała zaś o rozstrzygnięciu meczu pomiędzy Lightning i Islanders.

Rafał Lichowicz
AFP

Miłe złego początki, mogli sobie pomyśleć kibice Stars po pięciu minutach trzeciego meczu półfinału play off. Po golu Coltona Sceviour'a prowadzenie objęli bowiem goście z Dallas. Syreny w hali Scottrade Center w St. Louis zawyły 57 sekund później, gdy do bramki Stars trafił Alex Steen.

"Bluesmeni" wyszli na prowadzenie jeszcze w pierwszej tercji za sprawą Davida Backes'a. W drugiej goście "nie wyjechali na taflę". Bramki Troya Brouwera, Vladimira Tarasenko i ponownie Steena wyjaśniły losy meczu. Dallas na "pożegnał" drugim celnym strzałem Backes.

W podobnych nastrojach opuszczali Nashville hokeiści San Jose Sharks. "Rekiny" rozpoczęły kapitalnie trzeci mecz po indywidualnej akcji Patricka Marleau, który mimo 36 lat na karku pokazał młodszym kapitalną szybkość na łyżwach i świetnie manewrując bramkarza, umieścił krążek w sieci.

W drugiej tercji grający konsekwentnie gospodarze najpierw odrobili straty za sprawą Jamesa Neal'a (26 min), a następnie wyszli na prowadzenie po golu Shea Webera (35 min). Rezultat ustalili w ostatnich 20 minutach meczu Colin Wilson i Filip Forsberg.

Najwięcej emocji, kar i strzałów na bramkę było jednak w Nowym Jorku, gdzie miejscowi Islanders mierzyli się w trzecim meczu serii z Tampa Bay Lightning. Na rozstrzygnięcie hala Barclays Center czekała aż do dogrywki.

Po zakończonych remisami 1:1 pierwszej i drugiej tercji, w trzeciej długo zanosiło się na identyczny scenariusz po trafienia Josha Bailey'a i Vladislava Namestnikova. Serię idealnych remisów w każdej z tercji przerwał dopiero w 52. minucie gry Cal Clutterbuck, dając Islanders jednobramkowe prowadzenie.

"Błyskawice" cudownie wyrównały na 39 sekund przed końcem spotkania po golu Nikity Kucherova. W dogrywce los ponownie uśmiechnął się do gości, gdy krążek w bramce umieścił Brian Boyle', zapewniając Tampa Bay drugie zwycięstwo w serii.