MŚ w hokeju: Niemcy pokonani w karnych

W zaciętym pojedynku grupy B MŚ lity w hokeju na lodzie Francuzi wygrali swój pierwszy mecz pokonując po serii rzutów karnych reprezentację Niemiec 3:2. Pewne trzy punkty zainkasowali Duńczycy, którzy wygrali z Norwegią 3:0.

Rafał Lichowicz
AFP

Spotkanie gospodarzy przyszłorocznych mistrzostw świata Francji i Niemiec rozgrywane w Sankt Petersburgu, w regulaminowym czasie gry zakończyło się remisem 2:2. Rezultat meczu został ustalony już po dwóch tercjach po golach Raux i Claireaux dla Francji oraz trafieniach Riedera i Schutza po stronie niemieckiej.

Po bezbramkowej dogrywce, snajperzy obu reprezentacji razili również skutecznością w pojedynkach sam na sam z bramkarzem. Niemcy przestrzelili aż trzy karne i o zwycięstwie Francji przesądził gol Damiena Fleury'ego, na co dzień występującego w niemieckiej lidze DEL.

W meczu rozgrywanym równoległe w Moskwie Duńczycy pewnie poradzili sobie z Norwegami. O rezultacie spotkania zdecydowała druga tercja wygrana przez Duńczyków 2:0 po golach Nicholasa Jensena oraz Jespera B. Jensena. W trzeciej, strzałem do pustej bramki chwilę przed końcową syreną, dobił Norwegów Nicklas Jensen.

Dania po zwycięstwie awansowała na drugie miejsce w grupie i jako jedyny zespół obok Czech może pochwalić się trzema punktami na inaugurację turnieju. W drugim meczu rywalem Danii będzie Szwecja. Czesi już w sobotę wieczorem zmierzą się z Łotwą.