MŚ w hokeju: Perfekcyjni Finowie. Nyquist rozniósł Kazachstan

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Reprezentacja Finlandii i Szwecji zgodnie wygrały swoje mecze w 4. rundzie spotkań fazy grupowej mistrzostw świata elity w Rosji. Obie ekipy objęły prowadzenie w swoich grupach.

Skazywani na porażkę Węgrzy zaprezentowali się nadzwyczaj dobrze na tle faworyzowanych Finów, którzy wciąż nie stracili punktu na MŚ. Po pierwszych 20 minutach na zegarze widniał idealny remis 1:1, choć przed meczem wiele wskazywało na pogrom "Madziarów".

Wynik otworzył dopiero w 37 minucie gry obrońca Jokerit, Atte Ohtamaa. Prowadzenie podwyższył w ostatniej tercji Mikko Koivu, a na niecałe cztery minuty przed końcem gry rezultat ustalił Aleksander Barkov z Florida Panthers.

Reprezentacja Finlandii po czterech meczach ma na swoim koncie komplet 12 punktów. W najbliższej kolejce rywalem rozpędzonych "Suomi" będą Francuzi.

{"id":"","title":""}

Za porażkę z Czechami (2:4) odkuli się Szwedzi, którzy w swoim czwartym meczu na światowym czempionacie pokonali pewnie Kazachstan 7:3. Hokeiści "Trzech Koron" w dwóch pierwszych tercjach sześciokrotnie znaleźli drogę do bramki niżej notowanego rywala.

W ostatniej Szwedzi wyraźnie odpuścili Kazachom, którzy zdobyli dwa gole na dystansie nieco ponad minuty. Końcowy rezultat ustalił prawoskrzydłowy Detroit Red Wings - Gustav Nyquist, który w całym meczu zapisał na swoim koncie 3 gole i asystę.

Wyniki:

Grupa A:

Szwecja - Kazachstan 7:3 (3:1, 3:0, 1:2) 1:0 - Backlund (Omark, Larsson) 13' 2:0 - Klasen (Nyquist, Wennberg) 16' 3:0 - Larsson (Norman, Sjorgen) 17' 3:1 - Boyd (Dawes) 20' 4:1 - Nyquist (Wennberg, Klasen) 25' 5:1 - Nyquist (Omark, Ericsson) 29' 6:1 - Wennberg 31' 6:2 - Markelov (Pusharyov, Solarev) 47' 6:3 - Savchenko (Rymarev, Poluektov) 48' 7:3 - Nyquist (Fransson, Wennberg) 55'