NHL: Penguins obejmują prowadzenie w finale

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Pittsburgh Penguins pokonali na wyjeździe w trzecim meczu finałów Konferencji Wschodniej Tampa Bay Lightning 4:2 i objęli prowadzenie w całej serii.

W tym artykule dowiesz się o:

Kibice zgromadzenie w Amalie Arena w Tampa Bay musieli czekać na pierwszego gola do końcówki drugiej tercji. Ku ich niezadowoleniu bramkę zdobyli przyjezdni. Dobitkę po strzale Phila Kessela na gola zamienił Carl Hagelin.

W szóstej minucie trzeciej tercji Szwed odwdzięczył się Kesselowi zaliczając niebezpośrednią asystę przy jego bramce na 2:0. "Pingwiny" cieszyły się z dwubramkowego prowadzenia ledwie...14 sekund. Chwilę później gumę do ich bramki wpakował Tyler Johnson.

Goście na jednego gola gospodarzy odpowiedzieli jednak dwoma trafieniami Sidney'a Crosbiego i Chrisa Kunitza.

{"id":"","title":""}

Trzy bramkowa przewaga Penguis i kapitalnie broniący tego dnia Andrei Vasilevskiy praktycznie nie dawali nadziei na odwrócenie losów meczu. Lightning zdołali zdobyć jeszcze jednego gola za sprawą Ondreja Palata, ale był to ostatni strzał jaki minął rękawice Vasilevskiego.

W serii do czterech zwycięstwie Pittsburgh Penguins prowadzą 2-1. Mecz numer cztery również w Amalie Arena w Tampa Bay zaplanowano na piątek.

Finał Konferencji Wschodniej:

Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 2:4 (0:0, 0:1, 2:3) 0:1 - Carl Hagelin (Kessel) 40' 0:2 - Phil Kessel (Bonino, Hagelin) 46' 1:2 - Tyler Johnson (Kucherov, Palat) 46' 1:3 - Sidney Crosby (Malklin, Schultz) 51' 1:4 - Chris Kunitz 54' 2:4 - Ondrej Palat (Kucherov, Carle) 59'

Stan rywalizacji: 2-1 Penguins