NHL: Kolejne gładkie zwycięstwo San Jose. Hertl bohaterem "Rekinów"

San Jose Sharks pokonali w stosunku 3:0 St. Louis Blues w drugim meczu finałów Konferencji Zachodniej w NHL. Zespół z Kalifornii objął tym samym prowadzenie w serii.

Rafał Lichowicz
AFP

Po zwycięstwie w drugim meczu wyjazdowym w St. Louis (4:0) drużyna San Jose Sharks wydawała się faworytem pierwszego starcia we własnej hali. Niewielu spodziewało się jednak, że bramkostrzelni "Bluesmeni" zawiodą na całej linii w trzecim meczu finałów w SAP Center.

San Jose otworzyli wynik meczu w 16. minucie pierwszej tercji po bombie z lewego skrzydła w wykonaniu Tomasa Hertla. Było to czwarte trafienie Czecha w tegorocznym play off.

Na drugiego gola kibice "Rekinów" musieli czekać aż do połowy drugiej części meczu, gdy krążek w bramce po równie silnym strzale z dystansu umieścił Joonas Donskoi. Asystę przy tym golu zaliczył lider klasyfikacja kanadyjskiej w play off Logan Couture.

W siódmej minucie trzeciej tercji Sharks dopięli formalności zdobywając trzeciego gola. Drogę do bramki po raz drugi tego dnia znalazł Hertl, któremu ponownie asystowali Joe Thorton i Joe Pavelski. Doskonały występ "Rekinów" przypieczętował drugim kolejnym czystym kontem Martin Jones.

Po zwycięstwie w meczu numer trzy San Jose prowadzą w serii 2-1. Drugie spotkanie w SAP Center zaplanowano na sobotę 21 maja.