NHL: Tampa Bay remisuje mimo szalonej pogoni Penguins

Zwycięstwa w dwóch pierwszych tercjach przeciwko Pittsburg Penguins zapewniły Tampa Bay Lightning drugą wygraną w finale Konferencji Wschodniej. Oba zespoły zagrają jeszcze co najmniej dwa mecze o awans do finału play off.

Rafał Lichowicz
AFP

Gospodarze przystępowali do drugiego meczu w Amalie Arena z nożem na gardle po porażce w pierwszym spotkaniu 2:4. Drugi mecz na lodowisku "Błyskawic" miałjednak zgoła inny przebieg. Kapitalnie rozpoczęli je bowiem podopieczni Jona Coopera.

Lightning objęli prowadzenie już w 27 sekundzie po trafieniu Ryana Callahana, który zmienił tor lotu krążka po uderzeniu Victora Hedmana. Był to drugi najszybszy gol w historii występów Tampa Bay w play off NHL.

Na 2:0 po świetnej akcji całego zespołu podwyższył Andrej Sustr dla którego był to dopiero pierwszy gol w play off. W drugiej tercji Tampa Bay wykorzystali wreszcie okres gry w przewadze strzelając trzeciego gola za sprawą Jonathana Drouina w 35 minucie meczu. Trzy minuty później bezradnych Penguins dobił Tyler Johnson.

Przed ostatnią tercją "Pingwiny" zmieniły bramkarza. 21-letniego Matta Murraya zastąpił doświadczony Marc-Andre Fleury. Zmiany w defensywie miały cudowny wpływ na grę atakujących.

Po upływie niecałych 80 sekund było 1:3 dzięki trafieniu Phila Kessela. Dziesięć minut później bliźniaczym strzałem z dalszej odległości popisał się Jewgienij Małkin zdobywając kontaktowego gola.

Dwie minuty później kolejną bramkę zdobył Chris Kunitz wprowadzając w szeregi gospodarzy sporą nerwowość. Lightning udało się jednak opanować emocje i utrzymywać jednobramkowe prowadzenie do końca regulaminowego czasu.

W serii do czterech zwycięstw po czterech meczach jest idealny remis 2-2. Kolejny mecz w Consol Energy Center w Pittsburghu zaplanowano na niedzielę 22 maja. Dwa dni później zespoły zmierzą się w meczu numer sześć w Amalie Arena.