NHL: Udany rewanż Blues. Remis w walce o finał

Hokeiści St. Louis Blues zrewanżowali się San Jose Sharks za dwie kolejne porażki i zwyciężyli pewnie czwarty meczu finału Konferencji Zachodniej w SAP Center 6:3.

Rafał Lichowicz
AFP

Dwie tercje czwartego meczu serii finałowej na Zachodzie przypominały egzekucję popularnych Rekinów. Goście z St. Louis wykorzystali już pierwszą okazję do gry w przewadze strzelając gola w siódmej minucie meczu. Akcję Stasnego i Fabbriego na gola zamienił Troy Brouwer.

Cztery minuty później było już 2:0 po strzale Joriego Lehtera. 28-letni Fin po kilku świetnych interwencjach Martina Jonesa w bramce San Jose, znalazł drogę do siatki przy drugiej dobitce.

W drugiej tercji swój koncert rozpoczął Kyle Brodziak. Kanadyjczyk, który trafił do St. Louis przed sezonem z Minnesoty Wild trafił dwukrotnie w ciągu czterech minut.

Po drugim trafieniu Brodziaka zespół Sharks zdecydował się na zmianę bramkarza. Martina Jonesa zastąpił James Reimer, który nie miał jednak tyle pracy co jego poprzednik. W trzeciej tercji do ataku ruszyły bowiem Rekiny.

Już na początku tercji drogę do bramki znalazł najlepszy strzelec fazy play off - Joe Pavelski, który ma na koncie już 10 goli. Bluesmeni nie mieli jednak zamiaru wypuszczać zwycięstwa z rąk.

W czwartej minucie ostatniej części meczu swojego drugiego gola w meczu zdobył Brouwer. O rezultacie rozstrzygnął zaś Alex Pietrangelo trafiając do pustej bramki Sharks na niecałe 5 minut przed końcową syreną.