NHL: Penguins lepsi w pierwszym meczu finałów play off

Pittsburgh Penguins po bramce Nicka Bonino w końcówce trzeciej tercji zapewnili sobie pierwsze zwycięstwo w finale Pucharu Stanleya przeciwko San Jose Sharks.

Rafał Lichowicz
AFP

Wynik pierwszego starcia w hali Consol Energy Center otworzył w 13. minucie Bryan Rust. Prawoskrzydłowy Penguins wykorzystał niefortunną interwencję Martina Jones'a po strzale Justina Schultza i dobił krążek do bramki. 60 sekund później było już 2:0, gdy kapitalne podanie Sidneya Crosbiego na gola zamienił Conor Sheary.

"Rekiny" z San Jose przebudziły się dopiero w drugiej tercji. W czwartej minucie na 10 sekund przed końcem kary dla Iana Cole'a (Penguins) gola kontaktowego zdobył Tomas Hertl. Swoją piętnastą asystę w sezonie zaliczył przy bramce Brent Burns.

31-latek z Kanady poprawił swoje statystyki ponownie na dwie minuty przed końcową syreną, gdy dołożył asystę przy golu Patricka Marleau, który dawał gościom z San Jose remis.

W ostatnich 20 minutach na lodowisku ponownie dominowali Penguins. Martin Jones uwijał się jak w ukropie broniąc 17 strzałów w światło swojej bramki, ale był bez szans, gdy celnym uderzeniem z kilku metrów w 18. minucie zaskoczył go Nick Bonino.

San Jose będą mieli okazję do rewanżu już w środę w drugim meczu finałowym w hali Consol Energy Center. Rywalizacja od soboty przeniesie się do Kalifornii i obiektu SAP Center.