NHL: Penguins w połowie drogi po puchar

Bramka na 2:1 Conora Sheary'ego w dogrywce dała drużynie Pittsburgh Penguins drugie zwycięstwo z San Jose Sharks w finałach play off ligi NHL.

Rafał Lichowicz
AFP

Wypełniona po brzegi kibicami hala Consol Energy Center, podobnie jak przed dwoma dniami, okazała się sprzymierzeńcem gospodarzy. Fani Pittsburgh Penguins mogli przyczepić się do skuteczności swoich pupili, lecz ich gra w obronie była niemal bezbłędna.

Na pierwszego gola przyszło nam czekać do połowy drugiej tercji, gdy świetne podanie Nicka Bonino na gola zamienił najlepszy strzelec Penguins w tegorocznych play off - Phil Kessel. Amerykanin po sezonie zasadniczym trafiał do siatki dziesięciokrotnie.

Rekiny z San Jose zdołały wyrównać w ostatnich minutach meczu po silnym uderzeniu z dystansu Justina Brauna. Stojący w bramce Penguins Matt Murray był jednak bezradny po tym jak krążek odbił się rykoszetem.

W dogrywce Pingwiny nie kazały długo czekać z ostatecznym rozstrzygnięciem. Już w trzeciej minucie po wznowieniu, na połowie gości krążek wywalczył Sidney Crosby, który odegrał go do Krisa Letanga. Kanadyjczyk zagrał sprytnie do stojącego kilka metrów dalej Conora Sheary'ego, a ten uderzył celnie do bramki, kończąc drugi mecz finałów.

W sobotę rywalizacja przeniesie się do hali SAP Center w San Jose, gdzie Sharks będą mieli okazję zrewanżować się za dwie wyjazdowe porażki z Penguins i przedłużyć swoje nadzieję na zdobycie Pucharu Stanleya.