Zagłębie drugi raz górą. Druga tercja ustaliła wynik meczu.

Aqua Pol Zagłębie Sosnowiec po raz drugi pokonał u siebie Stoczniowiec Gdańsk. Ostatni raz te drużyny spotkały się w zeszły piątek 4-tego stycznia. Wtedy również wygrali gospodarze, którzy skutecznie uciekają Gdańszczanom w tabeli.

Jakub Chabowski

Ten mecz miał bardzo dziwny przebieg. O wszystkim zadecydowało 11 minut w drugiej tercji. Podczas tych jedenastu minut, padły wszystkie bramki w meczu i Zagłębie zapewniło sobie kolejne trzy punkty. Strzelanie rozpoczęło się w 22-giej minucie, kiedy to Horny dał jedno-bramkowe prowadzenie swojej drużynie. Na następnego gola kibice musieli czekać 9 minut. W 31-szej minucie Zagłębie wykorzystało gre w przewadze i na 2:0 podwyższył Artur Ślusarczyk. Jednocześnie trzeba podkreślić, że była to jedyna gra w przewadze Zagłębia w całym meczu, który nie należał do bardzo ostrych. Sędziowie ukarali tylko dwóch zawodników karami po dwie minuty. Po utracie drugiej bramki hokeiści Stoczniowca zostali wybici z rytmu gry i szybko spotkała ich kara. 45 sekund po Ślusarczyku, gola na 3:0 dla Aqua Polu zdobył Tomasz Kozłowski. Lecz to nie koniec wielkiego strzelania. Tym razem to Stoczniowiec popisał się szybką odpowiedzią i w 32-giej minucie dzięki Milanowi Furo było 3:1, co dawało szanse na obejrzenie ciekawego widowiska w dalszej części meczu. Jednak po minucie Łukasz Zachariasz ustala wynik końcowy meczu na 4:1 dla Zagłębia. Po tej bramce gra się ustabilizowała i nic szczególnego nie działo się już aż do końca meczu. Właściwie widz mógł oglądać ten mecz tylko przez te 11 minut w drugiej tercji, bo pierwsza i trzecia część meczu niestety nie trzymały tak bardzo w napięciu. Po tym spotkaniu Zagłębie ma serie trzech ligowych wygranych pod rząd. Już w niedziele jadą do Nowego targu, aby zmierzyć się z tamtejszym Wojasem.

KH Zagłębie Sosnowiec 4-1 Energa Stoczniowiec Gdańsk