Zmiana lidera w PLH! Zagłębie pokonuje Comarch Cracovie!

To był jeden z lepszych meczy w Sosnowcu w ostatnim czasie. Do stolicy Zagłębia przyjechał były lider Comarch Cracovia. Lodowisko było pełne kibiców, a kolejki do kas po bilety długie jak za komuny po cukier. Emocji było co nie miara, a kibice mogą być dumni z formy jaką reprezentuje w ostatnim czasie Zagłębie.

Jakub Chabowski

Mecz był od początku bardzo ostry. Sędziowie podyktowali bardzo dużo kar, większość na drużynę Zagłębia. Niestety w wielu sytuacjach nie można się z panem Pahuckim zgodzić, gdyż ewidentnie cała trójka sędziowała przeciwko Zagłębiu. Nawet za przypadkowe przewinienia, lub ostry atak na bandę hokeiści z Sosnowca byli srogo karani. W pierwszej tercji przewagę miało Zagłębie, które cały czas atakowało.Również trzeba docenić to jak efektownie się bronili grając co chwile w osłabieniu. Było parę okazji aby objąć prowadzenie, lecz żadna z nich nie została wykorzystana. Co nie udało się w pierwszej tercji, udało się w drugiej. Już trzy minuty po rozpoczęciu gry, hokeiści Zagłębia mogli cieszyć się z prowadzenia. Sędziowie zastosowali przywilej korzyści po brzydkim faulu jednego z hokeistów Cracovii i sytuacje sam na sam z bramkarzem wykorzystał Jaros. Gdy dwie minuty później dzięki Teddy'emu Da Costa było 2:0, na lodowisku zapanowała euforia. Kibice cieszyli się z dwubramkowego prowadzenia nad Cracovią, a dobry humor psuli im tylko sędziowie, którzy cho chwile podejmowali błędne decyzje. W 49-tej minucie kontaktowego gola dla "Pasów" zdobył Csorich i końcówka meczu była nerwowa. Jednak Zagłębiu udało się dowieźć zwycięstwo do końca i zarazem zrzucić Cracovię z tronu. GKS Tychy pokonał Naprzód Janów 4:1 i stał się samodzielnym liderem PLH z 1-nym punktem przewagi nad Cracovią.

KH Zagłębie Sosnowiec - ComArch Cracovia Kraków
1-0 23.05 Jaros (Ślusarczyk)
2-0 25.52 Da Costa (Chabior,Bernat)
2-1 48.31 Csorich (Hlouch)

Kary: Zagłebie: 32 minuty (w tym 10 minut dla Teddy'ego Da Costy, Cracovia: 20 minut (w tym 10 minut dla Mariusza Dulęby)
Sędziowie: Pachucki-M.Syniawa,Pilarski
Widzów: 1500.

Zagłębie: Jaworski? Rutkowski, Duszak, Puzio, T.Kozłowski, Klisiak ? Pawlak, Kotuła, Jaros, Horny, M.Kozłowski ? Dronia, Holik, Bernat, Da Costa, Luka ? Chabior, Ślusarczyk, Zachariasz, Twardy.

Cracovia: Radziszewski? Csorich, Landowski, L.Laszkiewicz, Badžo, Hlouch ? Marcińczak, Dulęba, Piotrowski, Pasiut, Witowski ? Kłys, Noworyta, Urban, Kowalówka, Spirin ? Wajda, Dubel, Cieślak